NA PROGRESÍVCOV OPÄŤ ZAÚTOČILI HACKERI

Predseda PS Michal Šimečka: Cieľom týchto čoraz sofistikovanejších útokov je pravdepodobne snaha zabrániť občanom prečítať si náš program a zistiť informácie o kandidátoch a kandidátkach.

Foto SITA/BRAnislav bibel
Dátum 24.09.2023

Hnutie Progresívne Slovensko (PS) čelí ďalšiemu hackerskému útoku na webstránku. Informovalo o tom PS s tým, že na odstránení problému pracujú. Hackerské útoky tak bránia verejnosti prečítať si program hnutia, kandidátku, poslať dar, či stiahnuť rámček na profilovú fotku. „Žiaľ, aktuálny útok bol naozaj masívny, prakticky naraz prišlo 78 miliónov požiadaviek,” informoval predseda PS Michal Šimečka s tým, že ďalší útok prichádza v čase krátko pred voľbami, kedy sa veľká časť voličov a voličiek rozhoduje, koho voliť.

Ako Šimečka pripomenul, média tiež tento týždeň informovali, že popularita vyhľadávania PS cez Google rýchlo rastie a predbehla aj Smer-SD. „Cieľom týchto čoraz sofistikovanejších útokov je pravdepodobne snaha zabrániť občanom prečítať si náš program a zistiť informácie o kandidátoch a kandidátkach. Je medzi nami stále množstvo ľudí, ktorí chcú nechcú, aby sa vrátila minulosť či chaos posledných rokov, ale ešte nevedia, komu odovzdajú svoj hlas," dodal Šimečka a uzavrel s tým, že PS nikto nezastaví klamstvami, vyhrážkami či útokmi.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.