NA ŽIVOTE BIELYCH NEZÁLEŽÍ, VYHLÁSILA PROFESORKA Z UNIVERZITY CAMBRIDGE - ZÍSKALA POVÝŠENIE

Profesorka Priyamvada Gopal napísala na svojej sociálnej sieti status, ktorý mnohých pobúril. Univerzita, kde pôsobi sa však rozhodla ju za to povýšiť z jej akademickej pozície na plnú profesúru.

Foto Facebook
Dátum 29.06.2020

Profesorka Priyamvada Gopal z Univerzity Cambridge v Anglicku napísala na svojom Twitteri status, ktorý znel "Zrušte belošstvo", ktorý sociálna sieť zmazala. Profesorka tak napísala status ešte raz, ktorý znel "White lives don't matter", na životoch bielych nezáleží. Po vlne kritiky, začala profesorka apelovať, že nikto nemôže oponovať voči fráze "Black Lives Matter", frázou "White Lives Matter", lebo zatiaľ čo belošstvo je uznávané a vážené, černošstvo vážené nie je. Univerzita sa za ňu postavila a uviedla, že každý môže vyjadrovať v súlade s právom svoje názory.  Univerzita sa ju rozhodla povýšiť z jej akademickej pozície na plnú profesúru.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.