NAĎ CHCE ZA AMERICKÉ PENIAZE NAKÚPIŤ VRTUĽNÍKY NA OCHRANU VÝCHODNEJ HRANICE SR

Vrtuľníky za 50 miliónov dolárov môžu slúžiť na domáci krízový manažment, na ochranu východnej hranice či na úlohy pátracej a záchrannej služby

Foto tasr
Dátum 28.07.2020

BRATISLAVA 28. júla (TASR/extraplus.sk) - Ministerstvo obrany (MO) SR by mohlo 50 miliónov dolárov z fondu Spojených štátov využiť na dokúpenie vrtuľníkov Black Hawk a dovybavenie tých, ktoré máme, ďalšou alternatívou je nákup ľahších vrtuľníkov. Informoval o tom minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO). Zdôraznil, že finálne rozhodnutie závisí od požiadaviek Ozbrojených síl (OS) SR. Momentálne prebiehajú v rámci OS SR diskusie o tom, aké majú presné požiadavky. Na návrh riešenia zostáva podľa ministra ešte pár mesiacov.

Okrem dokúpenia a dovybavenia súčasných Black Hawkov sa zvažuje aj nákup ľahších vrtuľníkov. "Alternatíva je kúpiť ľahšie vrtuľníky, ktoré môžu slúžiť na domáci krízový manažment, možno na ochranu východnej hranice, možno na úlohy pátracej a záchrannej služby, jednoducho sú rôzne alternatívy," načrtol Naď. Slovensko dostalo od Spojených štátov ponuku vo výške 50 miliónov amerických dolárov z fondu Foreign Military Financing (FMF). Použiť ich možno na nákup techniky, ktorá nahradí vybavenie bývalej Varšavskej zmluvy. Od SR sa očakáva spolufinancovanie vo výške minimálne jedna k jednej.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.