NAĎ: RUSI K NÁM POSIELAJÚ KRÁSNE ŽENY, ABY NADVÄZOVALI VZŤAHY S POLITIKMI

Minister obrany Jaroslav Naď si myslí, že tretina zamestnancov ruskej ambasády v Čechách a na Slovensku je v kontakte s tajnými služami.

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 18.06.2020

Koronavírus obmedzil osobnú aj medzinárodnú spoluprácu a stretnutia politických špičiek. Schôdze sa však pomaly opäť rozbiehaajú a svoje prvé rokovanie absolvoval v Prahe aj minister obrany Jaroslav Naď a jeho český rezortný spoločník Lubomír Metnar. 

Naď počas prvej, oficiálnej cesty do zahraničia našiel čas aj na interview pre portál respekt.cz, ktorý sa týkal Naďovej kariéry a atmosféry v koalícii. 

Reč však prišla aj na údajné aktivity ruských tajnýách služieb v Česku, ktoré sa mali zvýšiť v reakcii na vážnejší diplomatický spor Mosky a Prahy, ktorý sa spustil na margo odstraňovania či naopak stavania kontroverzných pamätníkov u našich najbližších susedov.

Naď tvrdí, že aj u nás je ruska špionáž rovnako enormne aktívna ako v Česku. 


Rusi vraj taktiež používajú množstvo inovatívnych prvkov a v rámci štruktúry ambasády v Bratislave majú „nových špecialistov, ktorí sa tvária, že sa starajú o hroby padlých sovietskych vojakov“.

„Ale majú úplne iné, širokospektrálne úlohy na území celého NATO. V poslednom roku boli do týchto pozícií vyslané aj krásne ženy, ktoré robia veci, ktoré majú málo dočinenia so starostlivosťou o hroby,“ pokračoval ďalej minister.

Ozrejmil, že tieto údajné volavky majú väčšinou diplomatický status a snažia sa nadviazať rôzne spoločenské a politické kontakty. „Chytajú v spoločnosti ľudí, s ktorými potom intenzívne komunikujú a realizujú stykovú činnosť.“ Podľa informácií, ktoré má Naď od partnerských úradov v zahraničí, je toto bežnou praxou aj v okolitých štátoch. Podrobnosti ale prezradiť nechcel.

Politik Obyčajných ľudí tiež po konštatovaní redaktora o tom, že tretina zamestnancov ruskej ambasády v Prahe je v kontakte s tajnými službami alebo pre ne rovno pracuje, odvetil: „Nevidím dôvod, prečo by to u nás malo byť inak.“ O ich možnom vyhostení však zatiaľ nehovorí.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.