NATO TVRDÍ, ŽE JE PRIPRAVENÉ NA PRÍPADNÝ KONFLIKT S RUSKOM

Krajiny Severoatlantickej aliancie sú pripravené na potenciálny priamy konflikt s Ruskom. Povedal to šéf Vojenského výboru NATO admirál Rob Bauer pre ukrajinský portál ArmyInform. Aliancia podľa jeho slov vzala na vedomie zmenu bezpečnostnej situácie už v roku 2014 po ruskej okupácii Krymu. 

Foto SITA/AP
Dátum 23.03.2024

Krajiny Severoatlantickej aliancie (NATO) sú pripravené na potenciálny priamy konflikt s Ruskom. Povedal to šéf Vojenského výboru NATO admirál Rob Bauer pre ukrajinský portál ArmyInform. Aliancia podľa jeho slov vzala na vedomie zmenu bezpečnostnej situácie už v roku 2014 po ruskej okupácii Krymu. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

„Všetci sme si vedomí, že pokiaľ ide o obnovenie kolektívnej bezpečnosti, najdôležitejší je čas. Pretože nepriateľ určuje, kedy a kde na vás zaútočí, ako aj dĺžku konfliktu. Bohužiaľ, Ukrajina to zažíva," konštatoval Rob Bauer. „Sme pripravení? Odpoveď je: Áno! Našou prvoradou úlohou je byť pripravený,“ dodal.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.