NAVAĽNÁ: PUTINA A JEHO GANG TREBA PORAZIŤ INOVATÍVNYMI SPÔSOBMI

„Nemôžete Putinovi ublížiť ďalšou rezolúciou alebo ďalším balíkom sankcií, ktoré sa nelíšia od predchádzajúcich,“ povedala Julija Navaľná v Európskom parlamente. Dodala, že Putin nie je politik, ale „krvavý mafián“.

Foto TASR/AP
Dátum 28.02.2024

Vdova po zosnulom ruskom opozičnom lídrovi Alexejovi Navaľnom v stredu vystúpila v Európskom parlamente (EP), kde vyzvala na inovatívnejšie nápady na porazenie Vladimira Putina doma aj zahraničí. Parlament o tom informuje na svojej webstránke.

Julija Navaľná v prejave k europoslancom obvinila ruské úrady na čele s prezidentom Vladimirom Putinom, že zorganizovali vraždu jej manžela. Verejná vražda podľa jej slov opäť všetkým ukázala, že „Putin je schopný všetkého a nedá sa s ním vyjednávať“. Zároveň vyjadrila obavy, že žiadne zo súčasných reštriktívnych opatrení Európskej únie nezastavilo ruskú agresiu na Ukrajine.

„Nemôžete Putinovi ublížiť ďalšou rezolúciou alebo ďalším balíkom sankcií, ktoré sa nelíšia od predchádzajúcich,“ povedala Navaľná. Dodala, že Putin nie je politik, ale „krvavý mafián“. „Najdôležitejší sú ľudia blízki Putinovi, jeho priatelia, spolupracovníci a strážcovia peňazí tejto mafie. Vy a my všetci musíme bojovať s týmto zločineckým gangom,“ prízvukovala s tým, že byť politicky inovatívny v tomto prípade znamená bojovať proti organizovanému zločinu.

Poukázala tiež na to, že „v tomto boji máte spoľahlivých spojencov – sú tu desiatky miliónov Rusov, ktorí sú proti Putinovi, proti vojne, proti zlu, ktoré prináša“. „Putin sa musí zodpovedať za to, čo urobil mojej krajine. Putin sa musí zodpovedať za to, čo urobil susednej mierumilovnej krajine. A Putin sa musí zodpovedať za všetko, čo urobil Alexejovi,“ uzavrela.

„Pre mnohých v Rusku aj mimo neho Alexej Navaľnyj predstavoval nádej. Nádej na lepšie časy. Nádej na slobodné Rusko. Nádej v budúcnosť,“ zaspomínala na Navaľného predsedníčka EP Roberta Metsola, keď vítala Juliju Navaľnú v sále. Zdôraznila tiež, že ak nás história niečo naučila, je to, že „piliere autokracie sa nakoniec vždy zrútia pod váhou vlastnej korupcie a túžbou ľudí slobodne žiť. A keď sa tak stane, bude to vďaka tomu, čo urobil Alexej a vaša rodina“.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.