NEMOCNICE KRVÁCAJÚ A PENŤÁCKA POISŤOVŇA DÔVERA MALA ZISK VIAC AKO 14,4 MILIÓNA EUR

Zdravotné poisťovne na Slovensku dosiahli vlani dohromady zisk 31,5 milióna eur. Štátna VšZP mala zisk vo výške viac ako 7,29 milióna eur, súkromná Dôvera viac ako 14,4 milióna eur a Union viac ako 9,7 milióna eur.

Foto TASR
Dátum 08.07.2020

BRATISLAVA 8. júla (TASR/extraplus.sk) – Zdravotné poisťovne na Slovensku dosiahli vlani dohromady zisk 31,5 milióna eur. V porovnaní s rokom 2018 je však nižší o viac ako 103 miliónov eur. Najlepšie dopadla súkromná Dôvera zdravotná poisťovňa (ZP). Vyplýva to zo Správy o stave vykonávania verejného zdravotného poistenia za rok 2019 Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS), ktorú v stredu vzala na vedomie vláda.

Kladný výsledok hospodárenia vykázali všetky zdravotné poisťovne. Štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) mala zisk vo výške viac ako 7,29 milióna eur, Dôvera viac ako 14,4 milióna eur a  Union viac ako 9,7 milióna eur. Zisk za rok 2019 pripadajúci na poistenca bol vo výške 6,11 eura, čo bolo o 20,20 eura menej oproti zisku pripadajúceho na jedného poistenca za rok 2018.

Ku koncu minulého roka bolo na Slovensku viac ako 5,16 milióna verejne zdravotne poistených ľudí. Je to o 9490 poistencov viac ako v roku 2018. VšZP mala približne 3,1 milióna poistencov, Dôvera 1,5 milióna a Union ZP viac ako 497.000 poistencov.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.