NEPRISPÔSOBIVÍ OBČANIA PUSTOŠIA KOŠICKÉ JAZERO

Prostredie jazera, ktoré slúži na odpočinok je pokryté plienkami, obalmi od lacného občerstvenia a handrami. 

Foto TASR
Dátum 04.07.2020

Košické jazero je obľúbeným miestom nielen Košičanov. Ľudia tu chodia relaxovať, zaplávať si a venovať sa rôznym športom. Avšak od kedy sa neplatí do areálu jazera vstupné, začali sme chodiť neprispôsobiví občania, ktorí tu robia smetisko a sú hluční.

„Týchto neprispôsobivých krikom a chovaním odpudzujucich ľudí nemá kto brzdiť. Naše krásne prostredie postupne na prístupových bodoch k vodnej hladine blokujú oni, aby sa tu "zrekreovali“ a nechali hlučnú a takmer vždy špinavú spomienku (plienky, obaly od lacného občerstvenia, handry, prasknuté nafukovačky.. ). So sebou si vodia psov, ktorí sú bez obojkov, a nekontrolovateľne sa túlajú," posťažoval sa na sociálnej sieti Košičan Dávid Kaško, ktorý pripojil i fotky.

„Vidím, ako bežní občania ideme od nich bokom, a to nie preto, žeby sme sa báli iba prenosu COVID-19… Títo ľudia sa nevedia správať. Nosia sem odpadky poburujú ľudí, čo dbáme na kultúrne správanie v spoločnosti a postupne nás vytláčajú z tejto krásnej oblasti,“ pohoršene opisuje občan situáciu.


Jeho príspevok okamžite podporili ďalší Košičania, ktorí majú s týmito skupinami ľudí tiež zlé skúsenosti.

Na podnet občanov reaguje aj starostka MČ Košice - Nad jazerom Lenka Kovačevičová:  „Hliadka Mestskej polície (MsP) chodí niekoľko krát do dňa na obchôdzku aj do rekreačnej lokality. Majú to v harmonograme na celé leto. Ak tam nie sú vtedy, keď sú tam neprispôsobiví občania, tak prosím všetkých, aby podozrivé osoby, ktoré konajú v rozpore so zákonom nahlásili na čísle 159. Hliadka MsP príde do niekoľkých minút a výkažu ich.“

„My žiadnym občanom vstup do areálu zakázať nemôžeme, ale všetci musia dodržiavať prevádzkový poriadok a správať sa v súlade so zákonom,“ dodáva starostka.

Areál okolo jazera je voľne prístupný už niekoľko rokov. Vstupné sa nevyberá.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.