THE NEW YORK TIMES: USA POSKYTNÚ UKRAJINE ZAKÁZANÚ KAZETOVÚ MUNÍCIU

Spojené štáty plánujú oznámiť, že Ukrajine poskytnú kazetovú muníciu. S odvolaním sa na vysokopostavený zdroj administratívy prezidenta Joea Bidena o tom informuje denník The New York Times.

Foto SITA/AP
Dátum 06.07.2023

Spojené štáty plánujú oznámiť, že Ukrajine poskytnú kazetovú muníciu. S odvolaním sa na vysokopostavený zdroj administratívy prezidenta Joea Bidena o tom informuje denník The New York Times. Kazetová munícia je zakázaná vo viac ako 120 krajinách, avšak v USA, Rusku alebo na Ukrajine nie. Ruská aj ukrajinská strana už na bojiskách tento typ munície použila.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.