OČKOVANIE ALEBO PEKLO ZO ŽIVOTA

Nadácia Billa a Melindy Gatesovcov čelí obvineniam zo zločinov proti ľudskosti

Foto AP
Dátum 12.05.2020

Nezištný filantrop alebo krutý eugenik? Meno miliardára Billa Gatesa sa v súčasnosti skloňuje o čosi častejšie. Jeho horlivá túžba po vytvorení účinnej vakcíny proti koronavírusu vyvoláva u niektorých obdiv, u iných hrôzu. Pandémia, ktorá vďaka kvalitnému marketingu vydesila celý svet pochovávajúc predovšetkým dôchodcov a svetovú ekonomiku, je ideálnou živnou pôdou pre mecenášov, živiacich sa panikou. Je jedným z nich i zakladateľ spoločnosti Microsoft a jeden z najbohatších mužov sveta, alebo sa stal iba nevinnou obeťou konšpirátorov?

Desiateho apríla sa na oficiálnej stránke Bieleho domu objavila petícia volajúca po prešetrení Nadácie Billa a Melindy Gatesovcov. Dôvodom je zneužitie medicíny a zločiny proti ľudskosti. Petícia pripomína Gatesove snahy o redukciu populácie o 10 až 15 percent pomocou očkovania obyvateľov rozvojových krajín a uvádza, že Gates, WHO a UNICEF už boli právoplatne obvinení z úmyselnej sterilizácie kenských detí použitím skrytého antigénu HCG vo vakcínach proti tetanu. K 23. aprílu sa pod petíciu podpísalo takmer pol milióna ľudí.

Vydieranie nezlomných

Nadácia Billa a Melindy Gatesovcov vyzvala na celosvetovú spoluprácu v príprave vakcín proti ochoreniu COVID-19. Zároveň poskytla 150 miliónov dolárov na výrobu pomôcok, terapií a liekov na koronavírus. Podľa výkonného riaditeľa nadácie Marka Suzmana bude vývoj bezpečnej očkovacej látky trvať osemnásť mesiacov, už teraz by však medzinárodné inštitúcie a firmy mali plánovať jej produkciu. „Obvykle sa vyrobia maximálne stovky miliónov dávok, ale proti patogénu, akým je COVID-19, budeme potrebovať miliardy dávok. Na planéte je sedem miliárd ľudí. Musíme zaočkovať každého človeka,“ vyhlásil. Odvážne tvrdenie pobúrilo každého kriticky mysliaceho človeka. Prečo je okolo koronavírusu taký rozruch, keď aj doteraz ľudia umierali na chrípku a iné civilizačné choroby? Prečo je zrazu také nutné zaočkovať každého človeka na planéte? Budeme mať vôbec možnosť výberu? Už dnes sa hovorí o zákaze cestovania pre nezaočkovaných. Čím ďalším budú vydieraní tí, ktorí sa nepodriadia totalite?

Djoković obetuje kariéru

Hoci dnes je populárnym trendom posmievať sa každému, kto vakcináciu ako takú odmieta, aj medzi verejne známymi ľuďmi sa nájdu osobnosti, ktoré sa neboja vyjadriť svoj postoj. Jedným z nich je i najlepší svetový tenista Novak Djoković. Uviedol, že by odmietol hrať na turnajoch, ak by sa sezóna rozbehla pod podmienkou povinného očkovania. „Osobne som proti očkovaniu a nechcel by som, aby ma k tomu niekto nútil,“ uviedol na sociálnej sieti. „Ak by to bolo povinné? Potom sa budem musieť rozhodnúť, mám však svoj názor a neviem, či ho niekedy prehodnotím,“ citovali médiá tenistu, ktorý má na konte sedemnásť grandslamových titulov a v tomto roku neprehral ani jeden zápas. Djoković sa za svoj odmietaný postoj k očkovaniu stal terčom kritiky aj v rodnom Srbsku. Člen operačného tímu srbskej vlády, epidemiológ Predrag Kom vyhlásil, že ako osobnosť s výrazným vplyvom na verejnosť by mal tenista vážiť svoje slová. „Vyjadril som svoje názory, pretože mám na to právo. Zároveň som cítil zodpovednosť upozorniť na niektoré základné témy, ktoré sa týkajú tenisu. Ja nie som odborník, ale chcem mať možnosť rozhodnúť o tom, čo je pre moje telo najlepšie,“ trval na svojom Djoković.

Lepšoľudia – Mengeleho učni?

Fascinácia očkovaním nie je u Gatesovcov ničím novým. Často sú spájaní aj s masívnou podporou antikoncepcie, a to najmä v krajinách tretieho sveta. Nadácia darovala minulý rok oregonskému gynekológovi Jeffreymu Jensenovi päťmiliónový grant na vývoj takzvanej trvalej antikoncepcie. „Môj cieľ je jednoduchý: spôsobiť, aby bolo každé tehotenstvo plánované a chcené,“ uviedol Jensen citujúc štúdiu, podľa ktorej až 50 percent ugandských žien už viac nechce otehotnieť, ale len dve percentá majú prístup k trvalej antikoncepcii. Jensen zatiaľ testuje látku na makakoch. Nadácia Billa Gatesa podporuje teóriu populačnej regulácie už celé roky prezentujúc ju ako dobročinnú rozvojovú aktivitu. Iste, na planéte je množstvo ľudí, množstvo z nich nemá čo jesť, milióny nemajú prístup k pitnej vode, zdravotnej starostlivosti, vzdelaniu. Ale potom je tu druhá, tá „lepšia“ časť sveta, kde je všetkého prebytok a kde si tí „lepší“ ľudia označujúci sa za elitu myslia, že môžu ovládať svet, hazardovať s prírodou a životmi obyčajných bezvýznamných ľudí. Myslia si, že sa smú hrať na Boha. Ťažko povedať, v čom sú iní či nebodaj lepší ako fašisti počas druhej svetovej vojny, pretože praktiky majú podobné.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.