ORBÁN: KAŽDÝ ILEGÁLNY MIGRANT JE BIOLOGICKOU ZBRAŇOU

Viktor Orbán vyzval ministra vnútra Sándora Pintéra, aby policajti a vojaci rázne zabránili každému pokusu o ilegálne prekročenie štátnych hraníc, pretože už toto by znamenalo ohrozenie verejného zdravia.

Foto archív
Dátum 07.08.2020

BUDAPEŠŤ 7. augusta (TASR/extraplus.sk) - Každý migrant, ktorý chce vstúpiť ilegálne na územie Maďarska, znamená pre krajinu biologickú zdravotnú hrozbu, čomu je potrebné za každú cenu zabrániť, domnieva sa predseda maďarskej vlády Viktor Orbán. Povedal to v pravidelnom piatkovom rozhovore pre verejnoprávny rozhlas Kossuth Rádió.

"Spojením migrácie so šírením nového druhu koronavírusu nemožno vytvárať obraz, že každý migrant je biologickou bombou - avšak niektorí ňou sú. Problémom je to, že nevieme, ktorí. Preto musíme vnímať každého migranta ako potenciálneho šíriteľa nákazy," podčiarkol premiér. Orbán pripomenul, že vyzval ministra vnútra Sándora Pintéra, aby policajti a vojaci - tak ako to robili aj doteraz - rázne zabránili každému pokusu o ilegálne prekročenie štátnych hraníc, pretože už toto by znamenalo ohrozenie verejného zdravia.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.