PÁPEŽ FRANTIŠEK: BYŤ ŠOKOVANÝ POŽEHNANÍM HOMOSEXUÁLNYCH DVOJÍC JE POKRYTECTVO!

Pápež František: Nikto nie je pobúrený, keď dám požehnanie podnikateľovi, ktorý možno vykorisťuje ľudí, a toto je veľmi vážny hriech, ale (niektorí ľudia) sú pohoršení, ak ho dám homosexuálovi... Toto je pokrytectvo!

Foto SITA/AP
Dátum 07.02.2024

Byť šokovaný rozhodnutím katolíckej cirkvi povoliť požehnanie homosexuálnych dvojíc je "pokrytecké". Pápež František to povedal v interview zverejnenom v stredu v katolíckom týždenníku Credere. TASR prevzala správu z talianskej tlačovej agentúry ANSA. "Nikto nie je pobúrený, keď dám požehnanie podnikateľovi, ktorý možno vykorisťuje ľudí, a toto je veľmi vážny hriech," uviedol pápež v rozhovore. "Ale (niektorí ľudia) sú pohoršení, ak ho dám homosexuálovi... Toto je pokrytectvo!" pokračoval pápež.

"Podstatou dokumentu je prijatie," vysvetlil. Dokumentom myslel pokyny, ktoré v decembri zverejnil cirkevný úrad pre náuku viery, ktoré povoľujú katolíckym kňazom požehnávať "dvojice v neregulárnych situáciách" a páry osôb rovnakého pohlavia. Požehnanie však musí byť jednoduché a nesmie sa mylne zamieňať so sviatosťou manželstva. Šéfredaktorovi týždenníka Credere, pátrovi Vincenzovi Vitalemu, pápež povedal, že chce, aby bola cirkev bližšie k ľuďom, ktorým slúži.

"Ľudia tak veľa trpia, my duchovní niekedy žijeme spokojne..., je nutné vnímať tú službu, utrpenie ľudí," uviedol František. Povedal tiež, že "otvoriť Kúriu ženám je dôležité". "V Rímskej kúrii je teraz niekoľko žien, pretože na niektorých pozíciách podávajú lepší pracovný výkon než muži," informoval František. K svojim zdravotným problémom vrátane ťažkostí s chôdzou, pre ktoré niekedy používa invalidný vozík, pápež povedal: "Cirkev sa riadi s použitím hlavy, nie nôh."

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.