PARKOVANIE SA DOJEVALLO

Parkovacia politika je vo väčšine miest na celom Slovensku rovnako šialená ako politici, ktorí viedli náš štát posledné štyri roky! Gangsterský primátor, akým je bratislavský progresívny kaviarenský povaľač Matúš Vallo, nakazil parkovacím vírusom ostatných svojich kolegov. Mafiánske výpalné, ktoré na radnici hlavného mesta nazývajú hrdo parkovacou politikou, mnohí označili trefnejšie: zlatá baňa mestskej kasy. 

Foto SITA/MILAN ILLÍK
Dátum 14.10.2023

Parkovacia politika je vo väčšine miest na celom Slovensku rovnako šialená ako politici, ktorí viedli náš štát posledné štyri roky! Gangsterský primátor, akým je bratislavský progresívny kaviarenský povaľač Matúš Vallo, nakazil parkovacím vírusom ostatných svojich kolegov. Mafiánske výpalné, ktoré na radnici hlavného mesta nazývajú hrdo „parkovacou politikou“, mnohí označili trefnejšie: „zlatá baňa“ mestskej kasy. Od jej spustenia zaplatili totiž vodiči za 19 mesiacov na pokutách už takmer 1,7 milióna eur.

Pritom aj diváci štátnej televízie RTVS v relácii Občan za dverami (koncom augusta) videli, že nespokojní motoristi najčastejšie kritizujú zmätočné značenie parkovacej zóny, nefungujúce „parkomaty“ alebo ťažkopádne aplikácie. „Aktuálne neuvažujeme o tom, že by sme pristupovali zhovievavejšie,“ dovolila si bezočivo odbiť sťažnosti a podnety občanov hovorkyňa mestskej polície Bratislavy Barbora Krajčovičová.

V mojich očiach mladá uniformovaná šumienka, ktorá svojou prácou nepriniesla zjavne ani mestu (nieto ešte štátu), žiadny – ale vôbec nijaký – úžitok či hodnotu. Progresívci to však majú jednoducho v DNA. Tragikomické je, že sa im takto podarilo všetkých nás – motoristov – vtiahnuť do šialenej hry na slepú a ešte k tomu aj hluchú babu. Samotný Juro Jánošík sa v hrobe obracia! Veď ani on so svojou zbojníckou družinou neozbíjal zemepána s jeho šľachticmi opakovane, každodenne i viacročne.

Aj vodič malého auta (ktoré si kúpil z  dlhoročných úspor) musí najväčšiemu výpalníkovi – štátu – platiť daň z motorového vozidla, diaľničnú známku aj nehorázne peniaze za každé tankovanie pohonných hmôt. Z ceny za liter benzínu si štát nechá 54,6 a z nafty 44,9 percenta. A k tomu ešte musíme teraz miestnym banditom odvádzať výpalné za parkovanie!Navyše, už od októbra 2023 bude zakázané bežne parkovať na chodníkoch.

My – občania i motoristi – by sme sa mohli (aj mali) nahlas dožadovať odpovede na otázku: či má mesto alebo prevádzkovateľ parkovania vyberať poplatky, ak nikdy nepostavil žiadnu bezplatnú parkovaciu plochu? Lebo, povedzme si otvorene, že všetci títo parkovací banditi len parazitujú na tom, čo sa postavilo ešte v bývalom režime. Tento ponovembrový zločinecký režim, maskujúci sa trhacím kapitalizmom, nepostavil nič.

Parkovacie domy sa stavajú zo súkromného kapitálu, rovnaký pôvod majú i prostriedky, z ktorých vyrástli obrovské nákupné centrá či obchodné galérie, disponujúce parkovaním pre klientov, ktorým státie zarátajú v nákupe či v útrate. Akým právom nám však spoplatňujú parkovanie pod panelákmi, v ktorých bývame vyše 40 rokov? Akým právom spoplatnili veľké parkovacie plochy pred nemocnicami, poliklinikami, pred kultúrnymi domami a divadlami?

Parkovanie na Slovensku, či už v mestách, obciach, dedinách i na zaujímavých turistických lokalitách je dlho neriešeným aj neriešiteľným problémom. Žiadajme a volajme po navrátení našich „dedičských“ parkovacích miest, ale aj po povinnej výstavbe nových veľkých bezplatných parkovacích plôch alebo po záchytných parkoviskách s efektívnym systémom mestskej hromadnej dopravy. Ak nová vláda nezastaví tolerované výpalníctvo, neostane nám v mestách asi nič iné, iba si nostalgicky spomenúť na pražskú defenestráciu konšelov...

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.