PELLEGRINI: ATENTÁTNICI A TERORISTI NEMÔŽU PARALYZOVAŤ FUNGOVANIE ŠTÁTU

Podľa zvoleného prezidenta Petra Pellegriniho by bolo správne vyslať signál, že atentátnici alebo teroristi, či tí, ktorí sa vyhrážajú bombovými útokmi, nemôžu paralyzovať fungovanie štátu. Inak by to bolo akoby potvrdením, že toto je recept na paralyzovanie krajiny. Pellegrini to uviedol v relácii televízie Ta3 Mimoriadna téma dňa. 

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 17.05.2024

Podľa zvoleného prezidenta Petra Pellegriniho by bolo správne vyslať signál, že atentátnici alebo teroristi, či tí, ktorí sa vyhrážajú bombovými útokmi, nemôžu paralyzovať fungovanie štátu. Inak by to bolo akoby potvrdením, že toto je recept na paralyzovanie krajiny. Pellegrini to uviedol v relácii televízie Ta3 Mimoriadna téma dňa.

Národná rada (NR) SR nemôže podľa neho vyslať signál, že ak niekto nesúhlasí s legislatívou, ktorá je v nej prejednávaná, tak stačí postreliť niekoho z poslancov či členov vlády. Reagoval tak na otázku týkajúcu sa prerušenia rokovania parlamentu, pričom jeden z koaličných partnerov, Slovenská národná strana, nástojí na tom, že legislatívne procesy v parlamente, ktoré sa týkajú napríklad zmien vo verejnoprávnom telerozhlase či medveďov, neznesú odklad.

Rokovanie NR SR je momentálne prerušené do utorka 21. mája, a to v kontexte atentátu na premiéra Roberta Fica. Pellegrini sa v relácii obdobným spôsobom vyjadril i na margo fungovania vlády. Ak by sa nechala paralyzovať atentátom, myslí si, že by to bol zlý signál smerom k spoločnosti. Vládny kabinet dnes podľa neho musí ukázať, že je schopný viesť krajinu aj naďalej a nenechá sa zastrašiť atentátom na premiéra.

„Takto nemôže fungovať demokratická krajina. Demokratická krajina a život musí ísť ďalej," prízvukoval. Parlament by mal podľa neho pracovať i naďalej, poznamenal, že nejde len o zmienené zákony, ale sú tam i ďalšie neprerokované návrhy. Dodal, že by národná rada pod vedením podpredsedu Petra Žigu (Hlas-SD) mala skôr nájsť spôsob, ako dané zákony prerokovať dôstojne.

„Aby poslanci vyjadrili svoj názor hlasovaním, a možno menej v týchto dňoch expresívnymi nadávkami, urážkami, alebo bez takej tej už bulvárnej diskusie, ktorej sme častokrát v parlamente svedkov," vyjadril sa. Myslí si, že by to tiež mohlo vyslať signál k verejnosti, že je možné argumentovať a hlasovaním prejavovať svoj postoj, no urážky a eskalovanie diskusie nie sú potrebné.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.