PO DIPLOMOVKE VYTIAHLI NA KOLLÁRA SCHRÁNKOVÚ FIRMU

Predseda mimoparlamentnej strany Spolu Juraj Hipš žiada od premiéra Igora Matoviča, aby si s Borisom Kollárom vyjasnil aj jeho cyperskú schránkovú firmu

Foto tasr
Dátum 02.07.2020

BRATISLAVA 2. júla (SITA/extraplus.sk) - Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) podniká so schránkovou firmou so sídlom na Cypre. Na sociálnej sieti to tvrdí predseda mimoparlamentnej strany Spolu Juraj Hipš, ktorý prišiel aj s informáciou, že Kollárova diplomová práca je plagiát.

Hipš vysvetľuje, že spoločnosť STROOTON Ltd so sídlom na Cypre je schránková firma a práve s touto firmou Kollár vlastnil firmu BSSC. Tvrdí tiež, že firmy DEXON, SINTRAX alebo ANTENA FM, kde je Kollár spoločníkom, už roky nepodávajú účtovné závierky a daňové priznania. Hipš žiada premiéra Igora Matoviča (OĽANO), ktorého hlavným programom je boj proti korupcii i schránkovým firmám, aby si tieto skutočnosti s Kollárom vyjasnil.

„Chcem vás požiadať, aby ste sa popýtali priateľa, kto bol skutočným majiteľom tej schránkovej firmy. S kým vlastne obchodovali? A určite sa nezabudnite spýtať, či robili biznis aj so štátom. Nič z toho sa z verejne dostupných zdrojov zistiť nedá. Veď sám viete, ako fungujú schránky. Boli ste pred voľbami na tom Cypre,“ oslovil premiéra Hipš.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.