„POČESTNÁ“ KRIŠTÚFKOVÁ ODMIETA KAMARÁTSKY VZŤAH S KOČNEROM, VEĎ BOLA IBA NA JEHO JACHTE

Hnutie Sme rodina zdôraznilo, že ide o stretnutie z roku 2009, kedy ešte nikto nemohol tušiť, že sa z Mariana K. stane "závadová osoba".

Foto TASR
Dátum 20.06.2020

BRATISLAVA 20. júna (TASR/extraplus.sk) - Poslankyňa Národnej rady (NR) SR a splnomocnenkyňa vlády pre rodinu Petra Krištúfková (Sme rodina) vylúčila akýkoľvek kamarátsky vzťah s Marianom K., kamarátsky vzťah mala s jeho bývalou manželkou Karolínou. Pre TASR to uviedlo hnutie Sme rodina. "Pozvanie na dovolenku vrátane cesty iniciovala pani Karolína, poslankyňa Krištúfková to spolu s deťmi prijala," reagovalo hnutie na medializované fotografie Krištúfkovej z jachty Mariana K., ktorý je obžalovaný v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Hnutie zdôraznilo, že ide o stretnutie z roku 2009, kedy ešte nikto nemohol tušiť, že sa z Mariana K. stane "závadová osoba". "Samotné médiá, ktoré sa teraz tejto téme venujú, vtedy z Mariana K. robili verejne známu osobu, ktorá bola na titulných stránkach. Vtedy naozaj nikto nemohol tušiť, čoho a akých skutkov sa dopustí. Z tohto dôvodu hnutie Sme rodina nepovažuje sa správne spájať meno poslankyne Krištúfkovej s osobou Mariana K., nakoľko sa poslankyňa stýkala len s jeho manželkou Karolínou, a to pred rokom 2010," zdôraznilo.

Keďže sú medializované fotografie z roku 2009, Krištúfková si podľa tlačového oddelenia Sme rodina s istotou nespomína, či Marian K. vtedy svoju exmanželku na lodi navštívil. Hnutie dodalo, že Krištúfková už všetky otázky k tejto téme jasne vysvetlila.

Medializované fotografie majú pochádzať z počítača dcéry Mariana K., ktorý zaistila polícia pri razii v jeho dome. Viacerým médiám ich sprístupnila medzinárodná novinárska organizácia (OCCRP). Spoločná fotka Krištúfkovej s Marianom K. medzi zadržanými fotografiami podľa denníka Sme nie je.

O vzťahoch medzi Krištúfkovou a Marianom K. majú podľa portálu aktuality.sk a Denníka N svedčiť aj správy z mobilu obžalovaného. Krištúfková mu mala poslať správy, ktoré sa pravdepodobne týkali spoločných stretnutí ešte v roku 2015. Pre Nový Čas Krištúfková uviedla, že sa s Marianom K. napokon nestretla a že si nepamätá, že by ho za posledných päť až šesť rokov vôbec niekde videla.

Sudcom nad Petrou Krištúfkovou sú samotní voliči vo voľbách. Premiér SR Igor Matovič (OĽaNO) tak reagoval na otázku o nominácii poslankyne za Sme rodina na post splnomocnenkyne vlády pre podporu rodiny a sociálnu pomoc. „Každé voľby sú najlepšími sudcami a pani Krištúfková získala, keď sa nemýlim, niekoľko desiatok tisíc krúžkov od ľudí, ktorí jej dôverovali,“ uviedol premiér. „Je to nominácia strany Sme rodina, sme koalícia a dohoda je taká, že keď niekto nominuje z koaličnej strany, tak druhý to akceptuje,“ dodal Matovič s tým, že oficiálne sa jej pozícia síce volá splnomocnenkyňa vlády, avšak bude spadať pod Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR. „Peniaze pôjdu z jeho kapitoly, fond si musí ušetriť na to, aby poskytol dvom sekretárkam a pani Krištúfkovej plat, a keď bude čokoľvek dobré, čo urobí, tak ja to podporím. Keď si nebude svoju pozíciu zastávať dobre a bude ľuďom ubližovať, bude konať v rozpore s tým, ako by mala, budem prvý, ktorý navrhne odvolanie,“ uzavrel Matovič.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.