POLIACI PREDĹŽIA NULOVÚ SADZBU DPH NA VYBRANÉ POTRAVINY DO KONCA 2023

Nulová sadzba DPH je súčasťou opatrení na zmiernenie dosahov vysokej inflácie, ktorá vo februári dosiahla 26-ročné maximum 18,4 percent.

Foto PEXELS/ILUSTRAČNÉ FOTO
Dátum 26.06.2023

Poľská vláda predĺži nulovú sadzbu dane z pridanej hodnoty (DPH) na vybrané druhy potravín do konca roka 2023. Oznámil to v pondelok premiér Mateusz Morawiecki. Nulová sadzba na niektoré základné potraviny, ako sú zelenina a mliečne výrobky, bola zavedená k 1. februáru a mala platiť do konca júna. TASR o tom informuje na základe správy agentúry PAP.

Nulová sadzba DPH je súčasťou opatrení na zmiernenie dosahov vysokej inflácie, ktorá vo februári dosiahla 26-ročné maximum 18,4 %.

"Znižujeme dane všade, kde je to možné, aby poľské rodiny platili čo najmenej," napísal Morawiecki na sociálnej sieti. Cieľom vlády je chrániť obyvateľov pred zvyšovaním cien s dôrazom na kľúčové kategórie, ako palivá, energie a potraviny, dodal premiér.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.