POLITICKÍ PUBESCENTI

Igor Matovič spôsobil kanalizáciu slovenskej politiky a zrejme ho v tom už nik neprekoná. Smutné konštatovanie, no slovenská politická (a spolu s ňou i mediálna) scéna padla na samé dno. Veľa z toho si zapríčinili politici samotní, mnoho k tomu prifarbili médiá. Pubescenti v politike nemajú čo robiť!​.

Foto MILAN ILLÍK/SITA
Dátum 23.12.2023

O duši večného chlapca v tele dospelého muža sa všeobecne vie, veľa sa o nej pohovorilo i popísalo. Rojko, romantik, večný zvedavec, dobrodruh alebo taký dobrácky a vtipný provokatér..., to nemôže svetu prekážať. Ak popri tom všetkom dokáže ostať v koži gentlemana. Horšie je, ak sa nezrelý chlapec či tzv. zamrznutý pubertiak dostane do politiky. Môže narobiť viac škody než povestný slon v porceláne. Najmä, ak sa pri svojej ceste z pieskoviska do verejného priestoru vyzbrojí ostrou muníciou. Arzenál politikov a verejných činiteľov je rôznorodý. Za ostatné tri dekády od novembra 89 si aj verejnosť na Slovensku, veru, musela zvykať na vulgarizmy v slovníku ústavných činiteľov, na urážky politického oponenta, na obscénne gestá či fyzické potýčky. Sprevádzajú vlastne už bežne každé volebné obdobie parlamentu.

Bélov vztýčený prostredník

 

Tento článok je obsahom pre predplatiteľov.

 

Pridajte sa k predplatiteľom

Ste predplatiteľom?

Prihláste sa

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.