POĽSKO 13. JÚNA ZRUŠÍ KONTROLY NA HRANICIACH

Do krajiny sa tak dá cestovať bez povinnosti absolvovania domácej karantény či preukázania sa negatívnym testom na Covid-19.

Foto archív
Dátum 11.06.2020

BRATISLAVA 11. júna (SITA/extraplus.sk) - Poľsko od 13. júna ruší kontroly na schengenských hraniciach. Na svojej webovej stránke o tom informuje Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVaEZ). Pre ľudí vstupujúcich do Poľska z územia Slovenska ostávajú naďalej otvorené hraničné priechody Trstená - Chyžné a Vyšný Komárnik - Barwinek. Do krajiny sa tak dá cestovať bez povinnosti absolvovania domácej karantény či preukázania sa negatívnym testom na Covid-19.

„Poľská republika od soboty 13. júna 2020 ruší kontroly na vnútorných schengenských hraniciach,“ oznamuje rezort diplomacie. Pre ľudí vstupujúcich do Poľska z územia Slovenska naďalej ostávajú otvorené hraničné priechody Trstená - Chyžné a Vyšný Komárnik - Barwinek. Do Poľska sa teda dá pricestovať bez povinnosti absolvovať domácu karanténu, či preukázaním sa negatívnym testom na Covid-19. Medzinárodná letecká doprava sa z Poľska v rámci Európskej únie obnoví 16. júna.

MZVaEZ upozorňuje, že v Poľsku ostáva v platnosti povinnosť zakrývania si úst a nosa v prostriedkoch hromadnej dopravy, obchodoch, kinách a divadlách, masážnych, tetovacích salónoch, kostoloch či úradoch.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.