POPOLUŠKA VRHÁ TIEŇ LEN NA SMETISKO

Zvýšený počet dám, žien, ženušiek, manekýnok i pobehlíc vo verejnom živote prináša nebývalú súťaž o vzbudenie pozornosti či o presadenie sa v šoubiznise.

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 13.08.2020

Na Slovensku skuvíňa zdravý rozum, v kúte plače demokracia, rozkvitá nenávisť, no verejný priestor je pre mediálnu žatvu s mlátením prázdnej slamy zahltený zástupnými témami. Krištúfkovej, Kollárove (Sme rodina) či Gröhlingove (SaS) študentské plagiátorstvá, etické podvody alebo morálne zlyhania sú síce ich osobnými ozdobami, no zďaleka nie štátotvornými a životnými témami. Závažnejšia než podstata väčšej časti ponovembrovej inteligencie je skutočnosť, že slovenský parlament sa od volieb ešte nestal zákonodarným zborom. So sklonenou zarúškovanou tvárou je len mechanickým schvaľovacím automatom vlády štyroch milionárov s ambíciou experimentátorov. Ako inak, na nás – na živých občanoch... Koronakríza pomenila kadečo, zrušila množstvo zámerov, projektov či cieľov a poprevracala skoro všetko na hlavu. Niet divu, že i letná uhorková sezóna je v lete 2020 onakvejšia. V znamení „baby boomu“...

Vláda kádrovníkov

Odštartoval ju výstrel koaličných kádrovníkov pred kanceláriou komisárky pre deti Viery Tomanovej. Veď niekomu z rodiny taký „flek“ dobre padne, nie?! Komunisti volali v 50. rokoch na nebesá: „Poručíme větru, dešti!“ Dnešní liberálni centristi do schengenského priestoru zase bezostyšne hulákajú: „Obsadíme všetky štátne funkcie vrátane riaditeliek materských škôl!“ A k tomu sa vystrčí 72-ročná zaslúžilá eurobabka Anna Záborská (OĽaNO), ktorej spod sukne – visiacej na trakoch Homofóba roka – vytŕča konzervatívne naškrobená spodnička zbožnej katolíčky. Zrejme si prečítala správu zverejnenú v britskom vedeckom časopise The Lancet, v ktorej akademici z Washingtonskej univerzity uvádzajú, že „rast svetovej populácie sa po dosiahnutí maxima 9,7 miliardy v roku 2064 zoslabí a pred záverom storočia sa vráti na úroveň 8,8 miliardy obyvateľov“. Toť inšpirácia! Poslankyňa Záborská návrhom novely zákona „o pomoci ženám v núdzi“ prihodila začiatkom prázdnin poleno do hasnúcej potratovej pahreby. Tá už ani nečmudila, iba ticho tlela na ohniskách kedysi hrdých vatier zvrchovanosti. Matovičova vláda pritom deklarovala, že sa etickým otázkam počas svojho vládnutia bude radšej vyhýbať. Aby sa koaličný zlepenec nekompetentných hašterákov nerozpadol ako Sovietsky zväz v decembri 1991 pod rukami Jeľcina... Plamene vzbĺkli a zo straníckych dier sa vyplazili večne bdelé zmije, pripravené útočiť na všetky svetové strany. Eurofešanda Lucia Ďuriš-Nicholsonová so svojou kolegyňou z hniezda SaS-aniek Janou Cigánikovou zvolali tlačovku a podľa vzoru svojho čierno-bieleho oblečenia vyšachovali z vládnej agendy i z verejného diškurzu všetky iné pohľady a názory na túto tému. To ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO) vytiahla k téme upevnenia rodinného puta i k rozvoju domácej turistiky rukolapnejšie gesto. Ako bývalá učiteľka si na obhliadku hradných zrúcanín vzala do náručia pred kamery a fotoobjektívy svojho dvojročného synčeka. Názornosť nadovšetko!

Bulvárne klebety

Zvýšený počet dám, žien, ženušiek, manekýnok i pobehlíc vo verejnom živote prináša nebývalú súťaž o vzbudenie pozornosti či o presadenie sa v šoubiznise. Témou leta sa tak stalo i tehotenstvo 51-ročnej europoslankyne Moniky Beňovej. Nevedno, kto tému „vymyslel“, ani nie je známa cesta, ako sa táto kruciálna klebeta mohla dostať na svetlo sveta... No bulvár sa minimálne sedem dní pásol na ping-pongu Moniky s jej ex – Fedorom Flašíkom... Veršotepcov, draho platených imidžmejkrov a iných vtákov v hniezdach najvyšších ústavných činiteľov zrejme tiež oslabil COVID-19, keďže v Grasalkovičovom paláci sa nezmohli na nič viac ako na lacný scenár z červenej knižnice o prezidentkinej novej láske. „Copatý“ Juraj Rizman asi neprepadol sitkom atlantickej kádrovej agentúry alebo nezapadol vhodne do aktuálnej línie baby boomu. Keďže na rozvinutie témy „Matovičových detí“ (obdoby 300-tisíc tzv. Husákových detí zo začiatku 70. rokov), splodených v jarných mesiacoch počas koronakarantény, má Slovensko ešte 6 až 8 mesiacov, hlavičky museli zapnúť naplno. A veru vymysleli. S deťmi súvisia rozprávky, a tak oprášili tú o Popoluške z pezinskej skládky. V polovici júla 2020 našincov obarila bombastická uhorková správa, že prezidentská kancelária sa hneď po nástupe Zuzany Čaputovej začala zaoberať dôslednejším triedením odpadu. Lebo prezidentka ochranu životného prostredia považuje za dôležitú súčasť svojho programu. Zo správy TASR vyplýva, že odpad zo sídla slovenskej hlavy štátu podrobuje fyzickej analýze Inštitút cirkulárnej ekonomiky. Darmo je. Popoluška nemôže nikdy prekročiť svoj tieň, ktorý v neúprosných slnečných lúčoch horúceho leta  dopadá zase a opäť len na smetisko...

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.