POSLANCI DNES MAJÚ ROKOVAŤ O TOM, ČI ZÁPASY ZVIERAT BUDÚ TRESTNÝM ČINOM

Poslanci SaS navrhujú zmeny systematického zaradenia trestných činov týrania zvierat a zanedbania starostlivosti o zviera, a to ich presunom medzi trestné činy proti životnému prostrediu, kam po správnosti vecne patria.

Foto PEXELS
Dátum 18.09.2020

BRATISLAVA 18. septembra (SITA/extraplus.sk) - Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) majú počas tretieho rokovacieho dňa 12. schôdze parlamentu prerokovať navrhované úpravy vysielania politickej reklamy počas kampane vo voľbách do orgánov územnej samosprávy či zavedenie novej skutkovej podstaty trestného činu organizovania zápasov zvierat. Rokovací deň, ktorý sa začína o 9:00, otvoria dva utajené materiály. Konkrétne ide o Správu o plnení úloh Vojenského spravodajstva za rok 2019 a Správu o činnosti Slovenskej informačnej služby za rok 2019.

Poslanci vládnej strany Sloboda a Solidarita (SaS) navrhujú zmenu systematického zaradenia trestných činov týrania zvierat a zanedbania starostlivosti o zviera, a to ich presunom medzi trestné činy proti životnému prostrediu, kam po správnosti vecne patria. Ďalšou zmenou je aj zavedenie novej skutkovej podstaty trestného činu organizovania zápasov zvierat, ktorým sa reaguje na nový negatívny fenomén objavujúci sa v spoločnosti.

Členovia zákonodarného zboru dnes prerokujú aj návrh koaličných poslancov, podľa ktorého by sa mali po novom upravovať podmienky vysielania politickej reklamy počas kampane vo voľbách do orgánov územnej samosprávy. Vysielanie reklamy má byť na rovnakých princípoch, ako je to v súčasnosti umožnené v prípade volieb do NR SR, Európskeho parlamentu či pri voľbe prezidenta Slovenskej republiky. Rovnako sa navrhuje doplniť do zákona absentujúcu právnu úpravu zaraďovania diskusných relácií do vysielania.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.