PREMÁVKA NA HRANICIACH S ČESKOM JE PLYNULÁ

Hraničné priechody s Českou republikou nehlásia žiadne zdržania ani kolóny. Hliadky priebežne kontrolujú vozidlá, mnohí vodiči zastavujú dokonca dobrovoľne a pýtajú sa na svoje povinnosti.

Foto TASR
Dátum 18.09.2020

BRATISLAVA 18. septembra (TASR/extraplus.sk) - Premávka na hraniciach s Českou republikou je plynulá, skonštatoval na sociálnej sieti minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) v súvislosti s piatkovým zavedením kontrol po zaradení ČR medzi rizikové krajiny.

"Som veľmi rád, že hraničné priechody nehlásia žiadne zdržania ani kolóny. Hliadky priebežne kontrolujú vozidlá, mnohí vodiči sa dokonca dobrovoľne zastavujú a pýtajú sa na svoje povinnosti. Všetkým policajtom aj zodpovedným občanom ďakujeme," uviedol Mikulec. Minister pripomenul, že ak prechádzajúci cez hranicu nespadajú do žiadnej z kategórií uvedených vo výnimkách v opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR, musia sa preukázať negatívnym testom na COVID-19. Druhou možnosťou je podstúpiť povinnú domácu izoláciu do prijatia negatívneho výsledku PCR testu a registrovať sa na stránke korona.gov.sk.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.