PRIESKUM: EXPRES JE NAJPOČÚVANEJŠÍM RÁDIOM

Druhým najpočúvanejším je Fun rádio s podporou poslucháčov 22,2 percenta. K počúvaniu Rádia Slovensko ako tretej najpočúvanejšej rozhlasovej stanici sa v aktuálnej vlne prieskumu prihlásilo 21,4 percenta respondentov. 

Foto pixabay/koláž extra plus
Dátum 20.06.2024

Rádio Expres je stále najpočúvanejším rádiom na Slovensku, pustilo si ho 31 percent poslucháčov. Vyplýva to z aktuálnych výsledkov prieskumu počúvanosti Radioprojekt, ktorý realizuje spoločnosť Median SK. TASR ich poskytla zástupkyňa spoločnosti Linda Kleinertová.

Druhým najpočúvanejším je Fun rádio s podporou poslucháčov 22,2 percenta. K počúvaniu Rádia Slovensko ako tretej najpočúvanejšej rozhlasovej stanici sa v aktuálnej vlne prieskumu prihlásilo 21,4 percenta respondentov. Rádio Europa 2 má počúvanosť 18,7 percenta a Rádio Vlna 16 percent. Nasledujú Rádio Melody s 12 percentami a Rádio Regina, ktoré si naladilo 8,9 percenta poslucháčov.

Najväčší podiel na trhu patrí Rádiu Expres s 20,9 percenta, nasleduje Rádio Slovensko s hodnotou 16,7 percenta, Fun rádio dosiahlo 14,3 percenta. Rádio Európa 2 má 12,2 percenta a Rádio Vlna 9,9 percenta. Podiel 7,1 percenta má Rádio Melody a 4,6 percenta Rádio Regina. Ostatným rozhlasovým staniciam patrí 14,3-percentný podiel na trhu.

Celková počúvanosť rádií v parametri "počúval posledný týždeň" predstavuje 81,7 percenta, čo je 3.617.000 poslucháčov vo veku 14 až 79 rokov. Každý deň počúva rádio viac ako 2,3 milióna ľudí (51,5 percenta populácie). V priemere každý občan SR počúva denne rádio viac ako hodinu a 50 minút. Spoločnosť Median SK realizuje kontinuálny prieskum Radioprojekt od apríla 2009. Zverejnené výsledky zbierali od 4. marca 2024 do 26. mája 2024. Prieskum bol realizovaný na vzorke 3053 respondentov, občanov SR vo veku 14 až 79 rokov.
 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.