PRIESKUM: SMER ODSKOČIL PROGRESÍVNEMU SLOVENSKU

Do parlamentu by sa nedostali strany OĽaNO a priatelia, Kresťanská únia a Za ľudí, ktoré idú do volieb ako koalícia a na vstup do parlamentu teda potrebujú sedem percent. 

Foto SITA/DIANA ČERNÁKOVÁ
Dátum 22.09.2023

Keby boli parlamentné voľby tento víkend, zvíťazila by strana Smer-SD, ktorá by dostala 24,4 percenta hlasov. Za ňou by nasledovalo hnutie Progresívne Slovensko s 15,1 percentami hlasov. Na treťom mieste by sa umiestnila strana Hlas-SD, ktorú by volilo 12,6 percenta opýtaných. Vyplynulo to z prieskumu agentúry Polis Slovakia, ktorá vykonávala prieskum od 16. do 20. septembra na vzorke 1110 respondentov starších ako 18 rokov. Ako z prieskumu ďalej vyplynulo, do parlamentu by sa dostalo aj hnutie Republika (6,8 percenta), Sloboda a Solidarita (6,4 percenta), Slovenská národná strana (5,8 percenta), Kresťanskodemokratické hnutie (5,7 percenta) a tiež strany Aliancia (5,4 percenta) a Sme rodina (5,3 percenta). Ako agentúra pripomenula, OĽaNO a priatelia, Kresťanská únia a Za ľudí, idú do volieb ako koalícia, na vstup do parlamentu teda potrebujú sedem percent. Preferencie agentúra vyrátala z 59 percent účasti, 32 percent voličov ešte nie je rozhodnutých a deväť percent nechce ísť voliť.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.