PROGRESÍVNA CNN: BIELE DETI SI NEZASLÚŽIA NEVINNOSŤ, JE NUTNÉ ICH PREVYCHOVAŤ

Proti-rasistitický aktivista Tim Wise v spravodajskej televízii CNN vyhlásil, že je nutné, aby biele deti cítili vinu za to, že sú biele.

Foto AP
Dátum 05.06.2020

Biele deti si nezaslúžia nevinnosť a je nutné ich prevychovať, aby cítili vinu za biele privilegium, hlása progresívna CNN.

CNN poskytla vysielací čas proti-rastistickému aktivistovi, Timovi Wiseovi, ktorý navrhoval, že bielym deťom by sa nemalo dovoliť aby mali nevinné detstvo. Je nutné ich prinútiť, aby cítili vinu za to, že sú biele.


Moderátorka CNN Poppy Harlow citovala dopis, ktorý jej poslali zo školy, s pokynmi pre bielych rodičov, ako učiť svoje deti o "bielom privilégiu". 

"Myslím si, že pre biele deti je dôležité, aby sa držali v línií našeho správneho myslenia. Keď afroamerickým deťom v tejto zemi nie je povolené prežiť nefvinnosť a detstvo bez strachu, že ich zabije polícia alebo budú nejakým iným spôsobom vystrčený na okraj, tak ani naše deti si nezaslúžia
nevinnosť," prehlásil Wise.

"Pokiaľ budeme schopní z toho urobiť prioritu svojho myslenia, tak tomu budeme môcť načúvať.", dodal Wise.

 

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne