PRVÍ FRANCÚZSKI VOJENSKÍ INŠTRUKTORI ČOSKORO PRICESTUJÚ NA UKRAJINU

Podľa agentúry Reuters hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Oleksandr Syrskyj dodal, že už podpísal dokumenty, ktoré umožnia, aby prví francúzski inštruktori čoskoro na Ukrajine navštívili školiace centrá a zoznámili sa s ich infraštruktúrou a personálom.

Foto tasr/ap
Dátum 28.05.2024

Hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Oleksandr Syrskyj podpísal dokumenty, ktoré umožnia, aby francúzski vojenskí inštruktori čoskoro pricestovali na Ukrajinu a oboznámili sa s tamojšími výcvikovými centrami. V statuse zverejnenom na platforme Telegram to Syrskyj oznámil v pondelok po videorozhovore s francúzskym ministrom obrany Sébastienom Lecornuom. Na rokovaní sa zúčastnil aj ukrajinský minister obrany Rustem Umerov.

Podľa agentúry Reuters Syrskyj dodal, že už podpísal dokumenty, ktoré umožnia, aby prví francúzski inštruktori čoskoro na Ukrajine navštívili školiace centrá a zoznámili sa s ich infraštruktúrou a personálom. Bližšie podrobnosti Syrskyj neuviedol, ale vyjadril nádej, že odhodlanie Francúzska povzbudí ďalších partnerov Ukrajiny, aby sa pridali k tomuto projektu, ktorý označil za ambiciózny.

Francúzske ministerstvo obrany nateraz neodpovedalo na žiadosť agentúry Reuters o komentár. Francúzsko podporuje Kyjev vojensky aj diplomaticky od začiatku vojny vo februári 2022, hoci podľa kritikov by mohlo urobiť v tomto smere ešte viac.
 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.