PS: SMER ZNEUŽÍVA ATENTÁT NA PREMIÉRA NA MOBILIZÁCIU VOLIČOV

Politici vládnej koalície, predovšetkým Smeru-SSD, podľa Michala Šimečku využívajú atentát na diskreditáciu politickej opozície, novinárov, slušne protestujúcich ľudí či tých, ktorí nesúhlasia s politikou vlády.

Foto SITA/VIKTOR ZAMBORSKÝ
Dátum 03.06.2024

Smer-SSD zneužíva atentát na premiéra Roberta Fica (Smer-SSD) a snaží sa mobilizovať svojich voličov v eurovoľbách. Uviedlo to opozičné Progresívne Slovensko (PS) na tlačovej konferencii. Očakáva preto veľmi tesný výsledok a vyššiu volebnú účasť v porovnaní s minulými voľbami do Európskeho parlamentu (EP).

„Som presvedčený, že účasť v týchto eurovoľbách bude oveľa vyššia, než bola v tých predchádzajúcich, a že výsledok bude extrémne tesný,“ skonštatoval šéf PS Michal Šimečka. Politici vládnej koalície, predovšetkým Smeru-SSD, podľa neho využívajú atentát na diskreditáciu politickej opozície, novinárov, slušne protestujúcich ľudí či tých, ktorí nesúhlasia s politikou vlády. Pripomenul, že PS presadzuje proeurópske Slovensko a pozvalo občanov k sobotňajším (8. 6.) voľbám.

Ako poznamenal líder eurokandidátky PS Ľudovít Ódor, Smer-SSD ťahá Slovensko smerom na východ. „Ide zároveň presne podľa manuálu autokratov a chce zlikvidovať alebo ovládnuť všetky inštitúcie v krajine. My spravíme všetko pre to, aby sme ich nezávislosť ubránili,“ doplnil. Poukázal aj na slogan „Za mier“, pričom Smeru-SSD podľa Ódora nejde o mier a chce Ukrajinu nechať Putinovmu režimu.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.