PUTIN: KRYM VŽDY PATRIL RUSKU

Problémy s Ukrajinou začali oveľa skôr, po období rozdelenia. Na Ukrajine prišlo k prevratu a k uchopeniu moci inými silami a vtedy sa naše názory a spôsoby s vedením Ukrajiny stali diametrálne opačnými. 

Foto AP
Dátum 12.07.2020

Zhoršenie vzťahov medzi Ruskom a Ukrajinou nesúvisí s Krymom, uviedol Vladimir Putin v rozhovore pre televíziu Russia 1. Poviem to chronologicky. Problémy s Ukrajinou začali oveľa skôr, po období rozdelenia. Na Ukrajine prišlo k prevratu a k uchopeniu moci inými silami a vtedy sa naše názory a spôsoby s vedením Ukrajiny stali diametrálne opačnými. Čo sa týka Krymu „zdôrazňujem, že Krym vždy patril Rusku a nie naopak“ uviedol prezident Ruskej federácie.

ČÍTAJTE TIEŽ: PUTINOV OBROVSKÝ ÚSPECH „ODROVNAL“ VŠETKÝCH NEPRIATEĽOV RUSKA

Podľa Putina skôr alebo neskôr vo vzťahoch medzi Moskvou a Kyjevom bude musieť „bublina spľasnúť“. Zároveň prezidentský hovorca Dmitrij Peskov poznamenal, že Kyjev neurobil nič, z toho, čo bolo dohodnuté v balíku opatrení v Minsku a parížskych dohôd. Podľa neho v skutočnosti nedošlo k žiadnemu pokroku a Putin o tom hovoril na stretnutí so stálymi členmi Ruskej bezpečnostnej rady. Zástupca Kremľa tiež poznamenal, že ak Kyjev odstúpi od dohody z Minska, bude veľmi ťažké vytvoriť nový základ pre urovnanie sporu v oblasti Donbass. „Faktom je, že potom stratíme akúkoľvek platformu, na základe ktorej by bolo možné pokračovať v rokovacom procese“ vysvetlil Peskov. 

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.