PUTIN: KRYM VŽDY PATRIL RUSKU

Problémy s Ukrajinou začali oveľa skôr, po období rozdelenia. Na Ukrajine prišlo k prevratu a k uchopeniu moci inými silami a vtedy sa naše názory a spôsoby s vedením Ukrajiny stali diametrálne opačnými. 

Foto AP
Dátum 12.07.2020

Zhoršenie vzťahov medzi Ruskom a Ukrajinou nesúvisí s Krymom, uviedol Vladimir Putin v rozhovore pre televíziu Russia 1. Poviem to chronologicky. Problémy s Ukrajinou začali oveľa skôr, po období rozdelenia. Na Ukrajine prišlo k prevratu a k uchopeniu moci inými silami a vtedy sa naše názory a spôsoby s vedením Ukrajiny stali diametrálne opačnými. Čo sa týka Krymu „zdôrazňujem, že Krym vždy patril Rusku a nie naopak“ uviedol prezident Ruskej federácie.

ČÍTAJTE TIEŽ: PUTINOV OBROVSKÝ ÚSPECH „ODROVNAL“ VŠETKÝCH NEPRIATEĽOV RUSKA

Podľa Putina skôr alebo neskôr vo vzťahoch medzi Moskvou a Kyjevom bude musieť „bublina spľasnúť“. Zároveň prezidentský hovorca Dmitrij Peskov poznamenal, že Kyjev neurobil nič, z toho, čo bolo dohodnuté v balíku opatrení v Minsku a parížskych dohôd. Podľa neho v skutočnosti nedošlo k žiadnemu pokroku a Putin o tom hovoril na stretnutí so stálymi členmi Ruskej bezpečnostnej rady. Zástupca Kremľa tiež poznamenal, že ak Kyjev odstúpi od dohody z Minska, bude veľmi ťažké vytvoriť nový základ pre urovnanie sporu v oblasti Donbass. „Faktom je, že potom stratíme akúkoľvek platformu, na základe ktorej by bolo možné pokračovať v rokovacom procese“ vysvetlil Peskov. 

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.