PUTIN NAVŠTÍVIL VIETNAM, CHCE S NÍM POSILNIŤ VZŤAHY

Ruský prezident pochválil Vietnam ako silného podporovateľa spravodlivého svetového poriadku založeného na medzinárodnom práve, na princípoch rovnosti všetkých štátov a nezasahovaní do ich vnútorných záležitostí.

Foto sita/ap
Dátum 20.06.2024

Ruský vodca Vladimir Putin je vo štvrtok na štátnej návšteve Vietnamu, kde sa usiluje o posilnenie vzťahov s dlhoročným partnerom v čase čoraz väčšej izolácie Moskvy pre jej vojnu na Ukrajine. V Hanoji má naplánované stretnutia s viacerými predstaviteľmi, medzi ktorými budú aj najvplyvnejší politik - generálny tajomník vietnamskej komunistickej strany Nguyen Phu Trong a nový prezident To Lam. Putin je na návšteve Vietnamu po prvý raz od roku 2017.

V článku pre oficiálne noviny komunistickej strany vo Vietname Nhan Dan sa Putin zaviazal prehĺbiť vzťahy medzi Moskvou a Hanojom. Zároveň pochválil Vietnam ako „silného podporovateľa spravodlivého svetového poriadku založeného na medzinárodnom práve, na princípoch rovnosti všetkých štátov a nezasahovaní do ich vnútorných záležitostí“. Tiež sa poďakoval „vietnamským priateľom za vyrovnanú pozíciu k ukrajinskej kríze“.

Vietnam zastáva neutrálny postoj k ruskej vojne na Ukrajine. Putin pricestoval do Vietnamu zo Severnej Kórey, kde okrem iného podpísal s tamojším vodcom Kim Čong-unom dohodu o okamžitej vzájomnej pomoci v prípade vojny.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.