PUTIN NAVŽDY?

Ruský prezident: Nie som cárom, pretože každý deň normálne pracujem a či budem prezidentom RF aj ďalej rozhodnú obyčajní ľudia, ktorým dôverujem

Foto AP
Dátum 19.03.2020

MOSKVA/BRATISLAVA 19. marca (LEA HEČKOVÁ/EP/TASR/TASS) - Ruský ústavný súd schválil ústavné zmeny, ktoré súčasnému prezidentovi Vladimirovi Putinovi umožňujú zostať pri moci aj po roku 2024. Legislatívu musia ešte odobriť občania v referende, ktoré je naplánované na 22. apríla. Ruský prezident Vladimir Putin však prijme konečné rozhodnutie o termíne konania celoštátneho hlasovania vzhľadom na epidémiu koranavírusu, ktorá zasiahla aj Ruskú federáciu. Putin už v utorok pripustil, že hlasovanie by mohlo byť odložené, ak si to epidemiologická situácia v Rusku bude vyžadovať.

Pri platnosti súčasnej legislatívy by Putin nemohol v roku 2024 opäť kandidovať z dôvodu maximálneho počtu dvoch funkčných období pre prezidenta. Navrhované zmeny ústavy však Putinovi počet jeho mandátov vynulovali. Zmeny v ústave tiež posilňujú právomoci parlamentu, zavádzajú obmedzenia pre vyšších funkcionárov a stanovujú nadriadenosť ruského práva pred medzinárodným dohodami. Figuruje v nich aj zmienka o "viere v Boha" uvedená ako jedna z tradičných ruských hodnôt a tiež zmienka o ruskom jazyku, ako o jazyku občanov štátu a navrhovaná legislatíva zakazuje uzatváranie manželstiev osôb rovnakého pohlavia.    

V priebehu týchto dní zároveň v rámci projektu „20 otázok Vladimírovi Putinovi“ poskytol prezident Ruskej federácie rozsiahle interview agentúre TASS, viac si môžete pozrieť v priloženom linku, v ktorom hovorí, čo môže svet čakať v nabližších rokoch ale aj v roku 2024.

Odpovedá na otázku, či bude prezidentom navždy, alebo či je je ruským cárom. Prezident hovorí, že o všetkom rozhodnú obyčajní ľudia, ktorým dôveruje a cárom sa necíti byť, pretože každý deň pracuje a cári nepracujú.

VIAC TU:

https://www.youtube.com/watch?v=AF2pDTEZ-u0

https://www.youtube.com/watch?v=kc51-Vv1vEs

https://www.youtube.com/watch?v=4YVz6PiZ_-k

https://www.youtube.com/watch?v=fdaZ0dARM1A

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.