PUTIN A TRUMP SA DOHODLI: MAJÚ JASNÝ CIEĽ

Prezidenti Ruska a USA si propomínajú 75. výročie spolupráce počas 2. svetovej vojny 

Foto AP
Dátum 26.04.2020

MOSKVA 26. apríla (TASR/extraplus.sk) - Rusko a Spojené štáty si v sobotu pripomenuli historické stretnutie amerických a sovietskych vojsk a ich spojenie počas druhej svetovej vojny ako príklad, ako ich krajiny môžu "budovať vzájomnú dôveru a spoluprácu". Informovala o tom agentúra AFP.

Piata sovietska a Prvá americká armáda sa stretli pri rieke Elba 25. apríla roku 1945, pričom táto udalosť je vnímaná ako míľnik predznamenávajúci porážku nacistov.
Ruský líder Vladimír Putin a americký prezident Donald Trump vo svojom spoločnom vyhlásení k 75. výročiu stretnutia pri Elbe uviedli, že ilustruje ako môže obe krajiny spolu spolupracovať.

"Je príkladom, ako naše krajiny môžu dať bokom vzájomné nezhody, vybudovať dôveru a spolupracovať v mene spoločného cieľa," píše sa vo vyhlásení, ktoré spoločne vydal Kremeľ a Biely dom. "Tak ako dnes spoločne čelíme najdôležitejším výzvam 21. storočia, tak aj vzdávame úctu odvahe a chrabrosti všetkých, ktorí spoločne bojovali proti fašizmu a porazili ho."

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.