PUTIN VARUJE ZÁPAD PRED VYSLANÍM VOJAKOV NA UKRAJINU

Ruský prezident Vladimir Putin ostro varoval Západ pred väčším zapojením sa do bojov na Ukrajine. Vyhlásil, že takýto krok je spojený s rizikom globálneho jadrového konfliktu. Putin varoval, že vyslanie západných vojakov na Ukrajinu by viedlo k tragickým následkom pre krajiny, ktoré sa pre to rozhodnú.

Foto SITA/AP
Dátum 29.02.2024

Ruský prezident Vladimir Putin ostro varoval Západ pred väčším zapojením sa do bojov na Ukrajine. Šéf Kremľa vo štvrtok vyhlásil, že takýto krok je spojený s rizikom globálneho jadrového konfliktu. Putin varoval, že vyslanie západných vojakov na Ukrajinu by viedlo k tragickým následkom pre krajiny, ktoré sa pre to rozhodnú.

„Pamätáme si osud tých, ktorí vyslali svojich vojakov na územie našej krajiny,“ povedal Putin a dodal, že „Teraz budú dôsledky pre potenciálnych útočníkov oveľa tragickejšie.“ Ruský prezident zdôraznil, že ruské jadrové zbrane sú v „plnej pripravenosti" a uviedol, že ruská armáda má nové silné zbrane, z ktorých niektoré testovala na bojisku na Ukrajine.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.