RADAČOVSKÝ: V RUSKU SOM NEPOSTREHOL NIJAKÉ ZÁSAHY VOČI KRITIKOM VLÁDY

Europoslanec a líder strany Slovenský PATRIOT Miroslav Radačovský sa spolu s viacerými zahraničnými pozorovateľmi zúčastnil na ruských voľbách vo Federatívnej republike Baškirija, v meste Ufa a v okolí. "V tejto republike, ktorá je skutočne veľká a ekonomicky vyspelá, som tvrdé zásahy voči občanom nepostrehol, nepostrehol som ani, aby im niekto bránil voliť a nepostrehli to ani moji kolegovia."

Foto Archív Extra plus
Dátum 21.09.2021

Ako Miroslav Radačovský vo svojom statuse na Facebooku zo dňa 21. septembra 2021 ďalej uvádza, tieto informácie zverejňuje preto, lebo "neznáša neobjektivitu a dezinformácie".

"V dňoch 17. až 19. septembra spolu aj s ďalšími viac ako 60 zahraničnými pozorovateľmi zúčastnil som sa volieb v Ruskej federácii. Denník Nový čas dnes o 01,45 h zverejnil správu: „Voľby v Rusku postavili do pozoru stovky ľudí: Protest v Moskve poznačil jeden moment.“ A ďalej konštatuje: V pondelok večer na Puškinovom námestí v centre Moskvy sa zúčastnilo proti falšovaniu výsledkov volieb asi 300 ľudí a pripojili fotografiu, na ktorej vidno občanov s krátkymi rukávmi alebo v mikinách, bez čapíc, dáždnikov, bez teplého oblečenia, jednoducho krásna pohoda.

Zdroj: Facebook Miroslava Radačovského

Nechcem hodnotiť to, či výsledky volieb boli alebo neboli sfalšované, ale jedno uviesť musím. V pondelok po polnoci som priletel z Ufy do Moskvy a poskytol krátke interview TV stanici Russia Today. Neskutočne chladné počasie tesne nad nulou, silný vietor, dážď a ľudia teplo poobliekaní. Také isté počasie bolo aj v priebehu dňa, z ktorého fotozáber zverejnil aj Nový čas.
Ide o archívne zábery z protestu Black Lives Matter, pravdepodobne z Veľkej Británie. Pretože včera takéto počasie v Moskve nebolo. Objektívna pravda je taká, že na Puškinovom námestí v lejaku a v teplom oblečení sa zhromaždili členovia komunistickej strany Ruska, ktorí protestovali proti výsledku volieb, pričom stretnutie nebolo povolené a to v počte asi dvesto komunistov.

Ďalej Nový čas zverejnil článok pod názvom: USA vážne obvinili Rusko, kde sa konštatuje, že tvrdý zásah ruskej vlády voči jej kritikom zabránil občanom uplatniť svoje občianske a politické práva.
Opätovne chcem byť len objektívny. Ja osobne, spolu so zahraničnými pozorovateľmi som sa zúčastnil pozorovania volieb vo Federatívnej republike Baškirija, konkrétne v meste Ufa a v okolí. Teda nebudem hodnotiť, či boli tvrdé zásahy alebo neboli v iných oblastiach Ruska, lebo som tam nebol. Avšak v tejto federatívnej republike, ktorá je skutočne republika veľká a ekonomicky vyspelá, som tvrdé zásahy voči občanom nepostrehol, nepostrehol som, aby im niekto bránil voliť a nepostrehli to ani moji kolegovia. Opätovne uvádzam, že nechcem hodnotiť politiku Kremľa, nechcem hodnotiť sčítavanie hlasov ÚVK, nechcem hodnotiť, kto a ako volil, mám len záujem objektívne a nestranne predostrieť občanom to, čo som vnímal a videl.

Zdroj: Facebook Miroslava Radačovského

Zdroj: Facebook Miroslava Radačovského

Pokiaľ by som mal uveriť tvrdeniam zverejneným v Novom čase, tak skutočne by som musel konštatovať, že nebol som v Ruskej federácii, ale na Marse. A zdá sa mi, že až teraz chápem, prečo EÚ a OBSE odmietla vyslať do Ruska pozorovateľov, hoci o to Ruská federácia požiadala. Takáto politika dezinformácií a nenávisti v Európe neveští nič dobrého pre budúcnosť Európy, pre mierový život v Európe, pre dobré partnerské a medziľudské vzťahy," uzavrel svoje vyjadrenie poslanec Európskeho parlamentu a líder strany Slovenský PATRIOT.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.