RADIČOVÁ: KEĎ ZLOŽÍ VLÁDU FICO, NEZNAMENÁ TO STABILITU

Iveta Radičová, bývalá premiérka: SNS je stranou Roberta Fica. To je zlepenec niekoľkých zástupcov a poslancov iných strán, ktoré sú úplne otvorene proti členstvu v EÚ, sú to reprezentanti dezinformačnej scény, dokonca proruskej televízie na Slovensku. Takže je to úplne nepredvídateľný spolok poslancov.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 07.10.2023

Aj keď je dohoda zrejme na spadnutie, líder Hlasu ešte stále drží Slovensko v tom, že rokuje na obe strany. Pravicové alebo stredopravé a liberálne vlády to v histórii nemali jednoduché a vydržala len jedna z nich. Ostatné skončili predčasnými voľbami a v jednej z nich bola aj bývalá premiérka a sociologička Iveta Radičová.

Podľa nej sa nedá konštatovať, že ak ide o koalíciu zloženú z viacerých strán, tak bude mať problémy a pokiaľ vládu zloží Smer, tak je to záruka stability. „Jednofarebná koalícia Smeru mala krízy a problémy počas vládnutia. Zásadné je, v akom čase preberáte vládu,“ skonštatovala. „Hlas má minulosť Smeru. O tom niet pochybnosti. To je fakt. K tomuto faktu sa pridáva snaha odlíšenia sa od Smeru po roku 2018,“ zhodnotila Radičová s tým, že snaha bola viditeľná v dvoch líniách.

„Prvá je iný štýl politiky. Taký umiernenejší spôsob Smeru. A druhá je zahranično-politická orientácia, ktorú až dodnes Peter Pellegrini formuluje jednoznačne ako kontinuitu zahranično-politickej orientácie, teda vrátane podpory Ukrajiny, pevného členstva v EÚ, NATO a podobne. To sú také dva základné odlišujúce znaky, ktoré dokonca formuluje Peter Pellegrini ako červenú čiaru, ktorú nemieni prekročiť,“ uviedla.

Zároveň ho to odlišuje aj od SNS. „SNS je stranou Roberta Fica. To je zlepenec niekoľkých zástupcov a poslancov iných strán, ktoré sú úplne otvorene proti členstvu v EÚ, sú to reprezentanti dezinformačnej scény, dokonca proruskej televízie na Slovensku. Takže je to úplne nepredvídateľný spolok poslancov,“ povedala. Z pôvodnej SNS ostal v klube len predseda strany Andrej Danko. „Minulosť nepustí, keď bol v svojej pozícii tak bol 6-krát v Moskve, a ani raz v Bruseli,“ dodáva Radičová.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.