REMIŠOVÁ CHCE SANKCIE PRE BIELORUSKÝ REŽIM

V Bielorusku sa po prezidentských voľbách z 9. augusta konajú protestné akcie, na ktorých dochádza k potýčkam medzi ich účastníkmi a bezpečnostnými zložkami. Demonštranti odmietajú oficiálne výsledky volieb, podľa ktorých znova jasne zvíťazil dlhoročný prezident Alexander Lukašenko. 

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 17.08.2020

BRATISLAVA 17. augusta (TASR/extraplus.sk) - Je neprípustné násilie, ktoré bieloruský režim používa voči vlastným občanom. Uviedla to predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová. Jej strana presadzuje cielené sankcie zamerané na osoby, ktoré páchajú násilie, a tiež pozitívnu pomoc a podporu pre občanov Bieloruska napríklad vo forme štipendií pre študentov.

"Ľudia v Bielorusku si majú právo slobodne a v spravodlivých voľbách zvoliť vedenie svojej krajiny. Musíme urobiť maximum preto, aby sa im to podarilo. Najefektívnejší prístup je na úrovni celej Európskej únie," doplnila Remišová.

V Bielorusku sa po prezidentských voľbách z 9. augusta konajú protestné akcie, na ktorých dochádza k potýčkam medzi ich účastníkmi a bezpečnostnými zložkami. Demonštranti tiež odmietajú oficiálne výsledky volieb, podľa ktorých znova jasne zvíťazil dlhoročný prezident Alexander Lukašenko. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.