ROBERT MERVA: LIBERALIZMUS UKÁZAL SVOJU TVÁR

Robert Fico, ktorý sa stal terčom atentátu, je skúsený politik, ktorý vycítil, že emócie spoločnosti sú vybičované a sú na hrane, ktorou môžeme skĺznuť do priepasti dejín. Vedel aj to, ako tomu zabrániť. Zvoli si cestu mieru a pokoja. Vybral sa racionálnou cestou k upokojeniu spoločnosti, ktorú chcel priviesť k rozumu. Napokon sa však stal obeťou tohto davu.

Foto SITA/AP
Dátum 16.05.2024

Šírenie nenávisti v spoločnosti dospelo do bodu, odkiaľ je už len krôčik k občianskym nepokojom. Je to presne ten moment, ktorý zatrasie celou spoločnosťou a v prípade vybičovaných emócií môže prísť veľmi nežiadúca reakcia davu. 

Dav nemá svedomie a nemá ani racionálne myslenie. Dav je ovládaný emóciami a ten, kto živí tieto emócie, stáva sa jeho pánom. Naopak ten, kto sa snaží priviesť dav k rozumu, stáva sa jeho obeťou. Toto je viac ako 100 rokov staré učenie Gustava le Bona, ktorý o tom napísal celú knihu. 

Dnes sme sa ocitli na križovatke dejín. Andrej Fursov by to nazval tiež „Rozvodie“. Je to totiž míľnik v dejinách našej krajiny, kedy sa môže náš národný prúd vybrať aj nesprávnym smerom, aby sa napokon vlial do inej rieky a zanikol.  

Robert Fico, ktorý sa stal terčom atentátu, je skúsený politik, ktorý vycítil, že emócie spoločnosti sú vybičované a sú na hrane, ktorou môžeme skĺznuť do priepasti dejín. Vedel aj to, ako tomu zabrániť. Zvoli si cestu mieru a pokoja. Vybral sa racionálnou cestou k upokojeniu spoločnosti, ktorú chcel priviesť k rozumu. Napokon sa však stal obeťou tohto davu. Jedinca, čo nezvládol frustráciu emócií, ktoré tu celé dlhé mesiace vybičovávala opozícia s podporou mainstreamových médií. Iba zázrakom tento atentátnik nestrhol so sebou aj celý dav. 

Slovensko ešte nie je stratené

Všetci tí, ktorí cítili rovnakú frustráciu ako atentátnik, odrazu precitli. Pochopili, že nemožno ísť cestou nenávisti a rozdeľovania spoločnosti, ale cestou jej spájania. Pochopili, že tento ohavný akt atentátu je mimoriadne nebezpečnou cestou, ktorá nevedie k pokroku. Nesmieme podľahnúť plytkým emóciám nenávisti, ktoré začali ovládať celú spoločnosť, a to bez rozdielu politickej príslušnosti. 

To extrémne napätie v spoločnosti nám dokáže pomôcť vykočiť energicky vpred. Vpred k víťazstvu nad nami samými. Stačí len neklásť odpor a nešíriť strach a nenávisť. Čo bolo, bolo, teraz skúsme nájsť to podstatné, to čo je v nás. Záleží len na nás. Je to tak, neobzerajme sa, ako pani Lótová. 

Budúcnosť je pred nami

Súčasný liberalizmus je iba falošným prevlekom skutočného fašizmu. Fašizmu v jeho najhoršej podobe. V skutočnosti je súčasný stav samotnou podstatou súčasného liberalizmu. Za násilie považujú iba to, čo je namierené proti nim a samozrejme tým, ktorých majú radi. Proti všetkým ostatným je to podľa súčasných „libtardov“ (spojenie slov liberál a retard) zjavne v poriadku. „To je predsa niečo iné“.

Zároveň sa vôbec netaja tým, že sme opäť v spoločnosti účelovo rozdeľovaní na tých rasovo čistých a nečistých. Na dobrých a zlých. Na správnych a nesprávnych. Každý, kto má peniaze, si myslí, že má aj pravdu a každý, kto ide s hlavným prúdom si myslí, že stojí na správnej strane dejín. Je to opäť kolosálny podvod na celej našej spoločnosti. Leberalizmus v jeho súčasnej podobe je iba novou a horšou formou fašizmu. 

Vydavateľstvo TORDEN má k dispozícii na túto tému hneď niekoľko výborných titulov:

„Liberaluizmus, vrah slobody“ od Vnútorného prediktora ZSSR, či „Novodobý fašizmus“ od Goblina Pučkova a „Transatlantický fašizmus“ od Bertrama Grossa, ďalej je tu skvelá „Ideológia tyranie“ od Guida Preparatu, alebo „Vpred k víťazstvu“ od Andreja Fursova, či jeho spomínané „Rozvodie“. 

Čítajte knihy z nášho vydavateľstva a staňte sa konceptuálne silnými jedincami, ktorí budú vedieť zaujať miesto v spoločnosti a viesť ju tým správnym smerom. Až doposiaľ boli vyhliadky našej spoločnosti biedne. Teraz však nastal zlomový okamih, ktorý dokáže zjednotiť celú spoločnosť v boji proti fašizmui. Je načase strhnúť mu jeho masku liberalizmu. Je načase povedať rozhodné NIE! Nechceme žiť v krajine, kde je beztrestne podporované šírenie násilia. Nechcem žiť vo fašistickej spoločnosti.

Autor je riaditeľom vydavateľstva TORDEN

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.