RUSI STAVAJÚ ŠPECIALIZOVANÚ NEMOCNICU NA LIEČBU KORONAVÍRUSU

Súčasťou nemocnice bude aj detské oddelenie a pôrodnica

Foto SCREENSHOT/KONSOMOLSKAJA PRAVDA
Dátum 17.03.2020

Ruský premiér Michail Mišustin oznámil verejnosti uzavretie ruských hraníc pre cudzincov, v snahe spomaliť šírenie nového koronavírusu.

Nariadenie bude platiť do 1.mája. Netýka sa ľudí s trvalým pobytom v Rusku. Rusko doteraz zaznamenalo 93 ľudí nakazených vírusom SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje chorobu COVID-19. Mišustin už predtým oznámil, že Moskva v snahe zastaviť šírenie nového typu koronavírusu rozhodla o uzavretí štátnych hraníc s Bieloruskom. Upozornil, že Rusko postupne zatváralo svoje hranice podľa toho, ako sa nákaza šírila - najprv tak urobilo s Čínou a inými ázijskými krajinami a neskôr prerušilo letecké spojenie s krajinami EÚ.

V sobotu o polnoci uzavrelo pre cudzincov svoje pozemné hranice s Poľskom a Nórskom a zrušilo vlakové spojenia s Litvou, Moldavskom a Ukrajinou. Poslednou ruskou hranicou, ktorá zostala otvorená, je hranica s Fínskom, hoci určité obmedzenia už postihli leteckú dopravu.

Ruská federácia napriek nízkemu počtu nakazených občanov novým vírusom pri prepočte na veľkosť veľmoci nič nenecháva na náhodu a pred pár dňami začala s výstavbou novej nemocnice na odľahlom mieste, kde budú liečiť ľudí nakazených koronovírusom. Nemocnica bude umiestnená ďaleko od komplexov, v ktorých žijú bežne ľudia. Bude to prvá nemocnica v Rusku, ktorá bude špecializovaná na infektológiu s dôrazom liečby COVID-19.

Bude mať 500 lôžok z toho 250 pre ťažké prípady. Súčasťou nemocnice bude aj detské oddelenie a pôrodnica. Klinika bude vybavená najmodernejšou technikou. Rusi sa zrejme inšpirovali Čínou, no predpokladajú, že nemocnica bude ešte modernejšia a Rusi majú smelé plány, chceli by ju postaviť v mimoriadne krátkom čase.

VIAC SA DOZVIETE Z PRILOŽENÉHO LINKU:

https://www.kp.ru/video/766708/

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.