RUSI ZARADILI ŠÉFA ICC PIOTRA HOFMAŇSKÉHO ZA ZOZNAM HĽADANÝCH OSÔB

ICC v marci tohto roka vydal zatykač na ruského prezidenta Vladimira Putina a ombudsmanku Mariju Ľvovovú-Belovovú v súvislosti s ich podielom na vojnových zločinoch spojených s nelegálnymi deportáciami obyvateľov Ukrajiny vrátane detí a ich presunom na Moskvou okupované územia a do Ruska.

Foto SITA/AP
Dátum 25.09.2023

Rusko zaradilo v pondelok predsedu Medzinárodného trestného súdu (ICC) v Haagu, poľského sudcu Piotra Hofmaňského, na zoznam hľadaných osôb, informuje TASR podľa agentúry AFP. "Hofmaňski Piotr Józef, Poliak. Hľadaný podľa článku Trestného zákona Ruskej federácie," informovali ruské tlačové agentúry s odvolaním sa na tamojšie ministerstvo vnútra.

ICC v marci tohto roka vydal zatykač na ruského prezidenta Vladimira Putina a ombudsmanku Mariju Ľvovovú-Belovovú v súvislosti s ich podielom na vojnových zločinoch spojených s nelegálnymi deportáciami obyvateľov Ukrajiny vrátane detí a ich presunom na Moskvou okupované územia a do Ruska. Vyšetrovací výbor Ruskej federácie (Sledkom) vzápätí v reakcii na to otvoril trestné konanie proti žalobcovi ICC Karimovi Khanovi, ako aj proti trom ďalším sudcom tohto súdu, ktorí sa podieľali na vydaní zatykača: Rosariovi Salvatoremu Aitalovi, Sergiovi Godinezovi a Tomoko Akaneovej.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.