SAMOZVANÝ INKVIZÍTOR

Blogy Jána Benčíka sa podobajú na spisy informátora tajných služieb

Foto PREZIDENT.SK
Dátum 31.01.2017

V súčasnosti sa monitorovanie názorových oponentov často ospravedlňuje bojom proti extrémizmu. Jeho terčom sa môžu stať ľudia reálne porušujúci zákon, tí, čo sa niekomu naozaj vyhrážajú, ale aj takí, ktorí len nesúhlasia s liberálnymi elitami. Hodiť tých posledných do jedného vreca s predchádzajúcimi dvoma skupinami je najjednoduchší spôsob, ako očierniť každého, kto si dovolí mať odlišný názor. Na to už dávno prišiel dôchodca Ján Benčík, píšuci blogy, podobajúce sa na spisy informátora tajných služieb, detailne sledujúceho ideologicky nespoľahlivé osoby.

Biela vrana

Vidno, že tento starší pán je naozaj zapálený pre vec. Zášť a pohŕdanie z jeho práce priam sálajú; blogom dáva nadpisy ako „Lúzri a stratenci ako žoldáci na Ukrajine“ a ak aj názov neskôr nenápadne zmení, svoj pohľad tým pôvodným vyjadrí dostatočne. Táto zatrpknutosť a nadávanie do lúzrov by sa možno dalo vysvetliť samotným Benčíkovým životom. V časoch revolúcie rečnil na tribúne vedľa Kňažka, vítal v Ružomberku Havla, no nakoniec hviezdnu kariéru aj napriek angažovanosti vo VPN neurobil. Zrejme preto si tento bývalý pracovník vydavateľstva Tranoscius na staré kolená tak užíva pozornosť politických elít a médií.

Pokračovanie tohto článku nájdete v tlačenej verzii Extra plus.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.