SCHOLZA ZBILI A VÁŽNE ZRANILI POČAS KAMPANE

Bol to najnovší zo série incidentov, ktoré zvýšili politické napätie v Nemecku pred eurovoľbami. Scholzovi sociálni demokrati odštartovali svoju oficiálnu kampaň minulotýždňovým zhromaždením v Hamburgu. Matthias Ecke, kandidát za SPD, bol v piatok večer napadnutý pri vylepovaní plagátov v meste Drážďany. 

Foto SITA/AP
Dátum 04.05.2024

Kandidáta za stredoľavú stranu nemeckého kancelára Olafa Scholza v budúcomesačných voľbách do Európskeho parlamentu zbili a vážne zranili počas kampane na východe krajiny. V sobotu o tom informovala Sociálnodemokratická strana Nemecka (SPD). Bol to najnovší zo série incidentov, ktoré zvýšili politické napätie v Nemecku pred eurovoľbami. Scholzovi sociálni demokrati odštartovali svoju oficiálnu kampaň minulotýždňovým zhromaždením v Hamburgu.

Matthias Ecke, kandidát za SPD, bol v piatok večer napadnutý pri vylepovaní plagátov v meste Drážďany. Strana uviedla, že bol prevezený do nemocnice a pre rozsah zranení musel podstúpiť operáciu. Ministerka vnútra Nancy Faeserová, ktorá je tiež členkou strany, uviedla, že ak sa dokáže, že útok bol politicky motivovaný, predstavovalo by to „vážny útok na demokraciu“.

„Zažívame nový rozmer antidemokratického násilia,“ povedala Faeserová. Vládne a opozičné strany uviedli, že ich členovia a priaznivci čelili vlne fyzických a verbálnych útokov a vyzvali políciu, aby posilnila ochranu politikov a predvolebných mítingov.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.