ŠKANDÁL, Z KTORÉHO SA NEDÁ LEN TAK VYLÍZAŤ

Róbert Merva, riaditeľ vydavateľstva Torden: Len pár dní po prevalení megakauzy Tódová-Záleská sa zjavne niekde rozhodlo, že tieto „ctené kolegyne“ musia všetci zainteresovaní ochrániť. Titulky v médiách tak namiesto Tódovej so Záleskou nahradil bývalý prezident polície Tibor Gašpar. Pokyn na zatknutie vysokopostaveného politika najsilnejšej opozičnej politickej strany dala Špeciálna prokuratúra.

Foto tasr/martin baUMANN
Dátum 13.08.2023

Pre dobre fungujúcu demokraciu je najdôležitejší dobre informovaný volič. Demokracia sa tak v dôsledku neinformovanosti voličov deformuje a stáva sa nefunkčnou. Správne a dôveryhodné informácie majú zabezpečovať novinári a médiá. Tie sú totiž tými najdôležitejšími kontrolnými mechanizmami pre dobré fungovanie demokracie. Ak médiá a novinári zlyhajú, demokraciu vystrieda fašizmus. Fašizmus je totiž otvorená diktatúra tých najreakčnejších, najšovinistickejších a najimperialistickejších politických síl, aké máme aktuálne možnosť sledovať pri ich krátkom vzostupe. Táto novodobá forma fašizmu len dostala nový šat, ale jeho podstata je nemenná. Aktuálne si hovorí liberalizmus, ktorý hlása zákazy, obmedzenia a netoleranciu všade vôkol seba. Primárne však liberalizmus v tejto podobe demokraciu deformuje a nastoľuje fašizmus. V jeho nástupe mu opäť raz asistujú skorumpované médiá a novinári, ktorí sa najnovšie už aj bezostyšne správajú ako ozajstná organizovaná zločinecká skupina.


Róbert Merva, riaditeľ vydavateľstva Torden:
Len pár dní po prevalení megakauzy Tódová-Záleská sa zjavne niekde rozhodlo, že tieto „ctené kolegyne“ musia všetci zainteresovaní ochrániť. Titulky v médiách tak namiesto Tódovej so Záleskou nahradil bývalý prezident polície Tibor Gašpar. Pokyn na zatknutie vysokopostaveného politika najsilnejšej opozičnej politickej strany dala Špeciálna prokuratúra.

Vynášala Tódová dôverné informácie?

Slovenskom aktuálne hýbe informácia o odhalení úzkeho prepojenia redaktorky Moniky Tódovej z Denníka N so sudkyňou špecializovaného trestného súdu Pamelou Záleskou. Tá má na svedomí také kauzy, ako generál Lučanský či Marián Kočner. No a práve Tódová z týchto káuz vynášala dôverné informácie na verejnosť. Denník N trhal rekordy v predajoch. Kedysi boli za to aj trestne stíhaní, ale akosi sa na to pozabudlo. Dnes už vieme, že sudkyňa špecializovaného trestného súdu je blízka kamarátka vplyvnej novinárky. Taktiež vieme, že šéfom Špeciálnej prokuratúry je bývalý trestanec. Za tento stav nesú zodpovednosť primárne skorumpované médiá. Venujú sa nepodstatným témam a tak národ iba mlčky sleduje deštrukciu právneho štátu a demokracie. 

Aj za cenu straty voličov

Akoby to všetko nestačilo, len pár dní po prevalení megakauzy Tódová-Záleská sa zjavne niekde rozhodlo, že tieto „ctené kolegyne“ musia všetci zainteresovaní ochrániť. Titulky v médiách tak namiesto Tódovej so Záleskou nahradil bývalý prezident polície Tibor Gašpar. Pokyn na zatknutie vysokopostaveného politika najsilnejšej opozičnej politickej strany dala Špeciálna prokuratúra. Vypovedať potom musel pred trestne stíhaným vyšetrovateľom Čurillom. Toto všetko sa udialo na základe obvinenia, ktoré nevie navyše ani nikto poriadne vysvetliť. Do väzby ale Tibora Gašpara vziať nemohli, keďže na to by potrebovali rozhodnutie súdu. Bývalého prezidenta polície, generála Lučanského, do väzby kedysi poslala práve Pamela Záleská. Tentokrát nerozhodoval nikto. Cieľom preto zjavne nebolo zatknutie, ale zabudnutie na Pamelu. 

Ohlušujúce ticho

Média hlavného prúdu sa stále tvária, že je to všetko v poriadku. Podľa nich ide dokonca o záchranu demokracie. Tvrdia to však iba tí, ktorí sú do týchto svinstiev namočení. Všetci ostatní iba neveriacky sledujú, čo sa to tu v našej demokracii podkarpatského typu vlastne deje. Všetci sú ticho, lebo keby sa niekto ozval, zakázali by ho. Vypli by mu Facebook, zničili by mu reputáciu, obvinili by ho, odsúdili a rovno aj popravili. Skúsenosti už majú a veľmi dobre vedia, že sa im nič nestane. Už raz im to prešlo, tak prečo nie opäť? Vystrájať takéto kovbojky len pár dní pred voľbami je priam hrôzostrašné. A médiá svojim mlčaním tomu všetkému asistujú. Takéto niečo sa nedeje ani v Kongu! Ani tam nemajú tak skorumpované médiá aké sú u nás. Je už teda jasné komu vadia slobodné a nezávislé médiá a prečo ich potrebujú tak súrne cenzurovať. Odporúčam si preto ešte pred voľbami prečítať knihu z pera Gustáva Murína: Smrť generála Lučanského z vydavateľstva Torden. Knihy totiž nemôžu páliť a ani zakazovať. To by im už neprešlo!

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.