SKRATKA OKRESU ZMIZNE ZO ZNAČIEK ÁUT

Celoslovenské evidenčné čísla sa budú viazať k vozidlu, nie k jeho majiteľovi. Majiteľovi bude pri predaji vozidla zároveň umožnené, aby si tabuľky ponechal a prípadne ich použil na svojom ďalšom vozidle.

Foto pixaBAY/ILUSTRAČNÉ FOTO
Dátum 12.12.2022

Od budúceho roka na tabuľkách s evidenčným číslom vozidla už nebude skratka okresu. Rezort vnútra momentálne pracuje na ich vydávaní, a tiež na ďalších zmenách v systéme evidencie vozidiel vyplývajúcich z novely zákona o cestnej premávke, ktoré začnú platiť 1. januára 2023. Celoslovenské evidenčné čísla sa budú viazať k vozidlu, nie k jeho majiteľovi. Majiteľovi bude pri predaji vozidla zároveň umožnené, aby si tabuľky ponechal a prípadne ich použil na svojom ďalšom vozidle. Novela by tiež mala zrušiť dvojkrokový prepis vozidla. Tabuľky s evidenčným číslom sa tiež zmenia po vizuálnej stránke. Ministerstvo vnútra SR (MV SR) o tom informovalo v tlačovej správe.

V súvislosti so zmenami ministerstvo upozornilo, že 29. a 30. decembra dopravné inšpektoráty nebudú prijímať žiadosti o zapísanie vozidla do evidencie. Rovnako nebudú prijímať žiadosti o ďalšie zmeny. Klienti s online rezerváciou na tieto termíny budú vybavení v iný deň. Dostupné nebudú ani elektronické služby evidencie vozidiel. Vykonané boli rozsiahle úpravy v systéme evidencie používanom dopravnými inšpektorátmi, ale aj v elektronických službách pre verejnosť. Posledné prípravy by mali byť realizované na konci roka.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.