SLOBODA: VLÁDA TRESTÁ ZAOČKOVANÝCH A POCHOVÁVA SLOVENSKÝ ŠPORT

Poslanec Radovan Sloboda kritizuje OĽANO, že má vo svojich radoch športovcov, no koná proti slovenskému športu. Tvrdí, že v okolitých krajinách je povolená 100-percentná kapacita pre očkovaných, zatiaľ čo na Slovensku to podľa neho nový COVID automat obmedzuje.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 19.11.2021

Zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19 sú trestaní aj pri športových podujatiach, myslí si poslanec parlamentu Radovan Sloboda (SaS). Pre zaočkovaných nemá byť podľa neho obmedzený vstup na štadióny. Kritizuje OĽANO, že má vo svojich radoch športovcov, no koná proti slovenskému športu. OĽANO uviedlo, že opatrenia reagujú na mimoriadne vážnu situáciu v nemocniciach. O ťažkej rane pre šport spôsobenej novými opatreniami hovorí aj mimoparlamentný Hlas-SD.
      
"Nerozumiem opatreniu vlády, prečo musíme trestať očkovaných," napísal Sloboda na sociálnej sieti. Tvrdí, že v okolitých krajinách je povolená 100-percentná kapacita pre očkovaných, zatiaľ čo na Slovensku to podľa neho nový COVID automat obmedzuje. "Toto rozhodnutie opäť pochováva šport na Slovensku. OĽANO sa chváli svojimi poslancami z radov športovcov, ale konajú presne opačne, proti slovenskému športu," vyhlásil. OĽANO reagovalo, že podobné opatrenia zavádza Rakúsko a mnoho iných krajín. "Žiaľ, stalo sa už nemilým zvykom, že v krízovej situácii koaličný partner napáda rozhodnutia vlastnej vlády, ako aj odporúčania odborníkov, a boli by sme radi, keby z tejto hry o rýchle percentá okamžite upustil. Súčasné opatrenia totiž reagujú na mimoriadne vážnu situáciu v nemocniciach a nevieme, kedy viac sa má dbať na ochranu verejného záujmu, ak nie teraz," uviedol pre TASR Peter Dojčan z mediálneho tímu hnutia.
      
Člen predsedníctva Hlasu-SD Dušan Tittel sa obáva, že slovenský šport dostal zo strany vlády ťažkú ranu, z ktorej sa nebude ľahké vzchopiť. "Počas druhej vlny sme počúvali, že antigénový test je cesta na slobodu, a pred treťou vlnou sme zase počúvali, že očkovanie je cestou na slobodu. Výsledok? Vláda oklamala slovenský šport a de facto zavrela naše štadióny," uviedol v stanovisku strany. Nové opatrenia reagujúce na zmenu COVID automatu majú platiť od pondelka (22. 11.).

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.