SLOVÁCI HLADUJÚ, VLÁDA ZATIAĽ POSLALA TAKMER 40-TISÍC EUR MIGRANTOM V GRÉCKU

V rámci humanitárnej pomoci poskytlo Ministerstvo vnútra SR materiál v hodnote viac ako 38-tisíc eur utečeneckému táboru Moria v Grécku.

Foto TASR/EXtra plus
Dátum 18.09.2020

BRATISLAVA 18. septembra (SITA/extraplus.sk) – Slovensko v rámci humanitárnej pomoci poskytlo utečeneckému táboru Moria v Grécku materiál v hodnote viac ako 38-tisíc eur. Ten bol vyčlenený zo zásob Ministerstva vnútra SR, zahŕňa spacie vaky, karimatky, prikrývky, chemické toalety, kanistre a nepremokavé plachty. Pomoc je určená na zmiernenie nedávneho ničivého požiaru v utečeneckom tábore Moria na ostrove Lesbos. Informoval o tom Tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. Lietadlo s humanitárnou pomocou pre Grécko odletelo z bratislavského letiska dnes 18. septembra.

Ako ďalej priblížil rezort diplomacie, humanitárna pomoc je výsledkom koordinácie rezortov zahraničných vecí a vnútra. Pomoc je poskytovaná ako súčasť oficiálnej rozvojovej spolupráce Slovenska pod značkou SlovakAid a v najbližších dňoch bude odovzdaná 13-tisíc ľuďom, ktorí sa v dôsledku požiaru ocitli bez strechy nad hlavou.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.