SLOVENSKÁ DEZINFEKCIA IDE NA EXPORT DO ZAHRANIČIA

Zrušenie zákazu vývozu odobrila v pondelok vláda schválením návrhu zmeny vládneho nariadenia.

Foto FREEPIK
Dátum 11.05.2020

BRATISLAVA 11. mája (TASR/extraplus.sk) – Do zahraničia môžu slovenské spoločnosti opäť vyvážať produkty týkajúce sa osobných ochranných prostriedkov, antibakteriálne mydlá, gély, dezinfekčné prostriedky a zariadenia na pľúcnu ventiláciu. Zrušenie zákazu vývozu odobrila v pondelok vláda schválením návrhu zmeny vládneho nariadenia na vykonanie niektorých opatrení hospodárskej mobilizácie.

Ministerstvo hospodárstva SR, ktoré návrh predložilo, poukazuje na to, že zákaz, prijatý v rámci mimoriadnej situácie, stratil na základe priaznivej situácie na trhu svoj účinok. "Výrobné kapacity v SR v tomto momente disponujú dostatočnou výrobnou a skladovacou kapacitou, aby aj v čase nariadeného opatrenia hospodárskej mobilizácie plne a priebežne zabezpečovali vnútroštátny dopyt po určených životne dôležitých tovaroch a súčasne plnili aj svoje záväzky voči zahraničným odberateľom, keďže ich výrobné a distribučné kapacity prevyšujú súčasné potreby a požiadavky slovenského spotrebiteľského trhu o 60 percent," uviedol rezort hospodárstva s tým, že všetky obchodné subjekty deklarujú pripravenosť prednostne vybavovať objednávky na domáci trh.

Zákaz vývozu určených životne dôležitých tovarov zo SR schválil kabinet Igora Matoviča (OĽaNO) 10. apríla.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.