​SLOVENSKÍ RÓMOVIA ROBIA PEKLO ZO ŽIVOTA BRITOM

Slovenskí Rómovia dostali niektoré štvrte britského mesta Sheffield na úplne dno. Sťažujú sa na nich miesti obyvatelia aj poslanci. 

Foto Tasr
Dátum 08.08.2020

Slovenskí Rómovia, ktorí utekajú za lepším životom do Veľkej Británie robia našincom zo života peklo. Mnohí si nájdu prácu a slušne žijú, ale nájdu sa aj takí, ktorí miestne štvrte premieňajú na rovnaké getá, z akých prišli. Píšd o tom britský portál The Star, ktorého reportáž pochádza z mesta Sheffield, kde žije početná rómska komunita. Jej veľkú časť tvoria práve prisťahovalci zo Slovenska. Výtržníci priviedli niektoré časti Sheffieldu na úplne dno. Mestská poslankyňa hovorí, že situácia je pre miestnych ľudí už neúnosná.

„Sheffield sa topí v násilí, odpadkoch a nespoločenskom správaní, ktoré už nemôže byť horšie,“ uvádza miestna poslankyňa Gill Furniss. Poslankyňa to vyhlásila po hromadných bitkách v uliciach mesta. Na záberoch z incidentu je vidieť ako sa ľudia mláti so zbraňami a drevenými doskami.

Sama hovorí, že práce so slovenskými Rómami je veľmi ťažká a nestála. „Môžete s nimi pracovať, vzdelávať ich, ale oni potom odídu, alebo od vás odskočia. To je problém, ktorý je naozaj ťažké vyriešiť,“.
Miestni ľudia sa sťažujú na deti, ktoré chodia po ulice bosé a nahé, ako aj na gangy tínedžerov, ktoré fajčia pred školou. Polícia nemá prostriedky na zvládnutie výtržníkov.

Originál článok

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:


https://www.extraplus.sk/predplatne/predplatit

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.