SLOVENSKO JE PRÍLIŠ SLOVENSKÉ - EÚ FINANCUJE INTEGRÁCIU CUDZINCOV U NÁS

Projekt KapaCITY – podpora integrácie cudzincov na lokálnej úrovni, na ktorom sa okrem OZ Marginal podieľajú aj mimovládne organizácie Liga za ľudské práva, Centrum pre výskum etnicity a kultúry či Nadácia Milana Šimečku, podporuje integráciu cudzincov na lokálnej úrovni so zameraním najmä na podporu samospráv, ich odborných kapacít a rozvoj komunikačných zručností.

Foto ARCHÍV
Dátum 01.06.2020

BRATISLAVA 1. júna (TASR/extraplus.sk) – Je dôležité, aby sa na Slovensku podporila integrácia cudzincov na lokálnej úrovni a samosprávy, aby sa poskytovanie služieb pre cudzincov stalo stabilnou súčasťou ich aktivít. Pre TASR to uviedla výkonná riaditeľka občianskeho združenia (OZ) Marginal a koordinátorka projektu KapaCITY Daša Vranka Knošková.

Projekt KapaCITY – podpora integrácie cudzincov na lokálnej úrovni, na ktorom sa okrem OZ Marginal podieľajú aj mimovládne organizácie Liga za ľudské práva, Centrum pre výskum etnicity a kultúry či Nadácia Milana Šimečku, podporuje integráciu cudzincov na lokálnej úrovni so zameraním najmä na podporu samospráv, ich odborných kapacít a rozvoj komunikačných zručností. "Integrácia cudzincov sa deje na konkrétnom mieste, v obci alebo meste, kde cudzinci žijú, pracujú a kde ich deti chodia do školy. Keďže samosprávy sú najbližšie k ľudom, ktorí žijú na ich území, ich úloha je aj v tejto oblasti veľmi dôležitá a má veľký vplyv na možnosti integrácie cudzincov," spresnila Vranka Knošková. 

V rámci projektu, ktorý je spolufinancovaný Európskou úniou z Fondu pre azyl, migráciu a integráciu a Fondov pre oblasť vnútorných záležitostí, spolupracujú mimovládne organizácie s mestom Bratislava, Trnava, Banská Bystrica, s Košickým samosprávnym krajom a Úniou miest Slovenska. Do jednotlivých aktivít projektu sa však môžu zapojiť aj iné samosprávy. "Napríklad na sociálno–právnych tréningoch zameraných na otázky pobytu cudzincov sa zúčastnili aj zamestnanci jednotlivých mestských častí mesta Bratislava, zamestnanci mesta Košice alebo Nitry," priblížila. 
      

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.