SLOVENSKO ROKUJE S NEMECKOM O NASADENÍ NAŠICH VOJAKOV DO OPERÁCIE IRINI

Prvý tím by mal pôsobiť na operačnom veliteľstve operácie v Ríme, počíta sa tiež s vyslaním príslušníkov Vojenskej polície v rámci tzv. Boarding Teamu, ktorý by mal byť nasadený na plavidle Námorníctva Spolkovej republiky Nemecko

Foto archív
Dátum 08.08.2020

BRATISLAVA 8. augusta (TASR/extraplus.sk) - Ministerstvo obrany (MO) SR rokuje s Nemeckom o nasadení vojakov do operácie Irini. Pôsobiť by v nej mohlo do päť príslušníkov Ozbrojených síl (OS) SR a pravdepodobne desať členov Vojenskej polície. Pre TASR to uviedla hovorkyňa MO SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Prvý tím zložený z maximálne piatich vojakov OS SR by mal pôsobiť na operačnom veliteľstve operácie v Ríme. "Počíta sa tiež s vyslaním príslušníkov Vojenskej polície v rámci tzv. Boarding Teamu, ktorý by mal byť nasadený na plavidle Námorníctva Spolkovej republiky Nemecko," načrtla hovorkyňa s tým, že sa predpokladá vyslanie desiatich príslušníkov polície.

Ako pripomenula Kovaľ Kakaščíková, nasadenie oboch tímov je aktuálne predmetom rokovaní. V zmysle platnej legislatívy musí byť tiež návrh schválený vládou a následne poslancami Národnej rady SR. Operácia EUNAVFOR MED Irini od 1. apríla nahradila operáciu EUNAVFOR MED Sophia, ktorej súčasťou boli v období rokov 2017/2018 aj slovenskí vojenskí policajti. Ich pôsobenie na nedávnej návšteve SR ocenila aj nemecká ministerka obrany Annegret Kramp-Karrenbauerová.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.