SMERÁCKI KANDIDÁTI

Peter Sokol: V krajine absurdít hrá Smer na prezidenta Lajčákom a Kubišom súčasne

Foto TASR/Tomáš Halász
Dátum 27.11.2018

Normálny človek by si myslel, že Nežná revolúcia znamenala nástup kapitalizmu, no podľa  vyjadrenia druhého najvyššieho ústavného činiteľa na Slovensku to tak nebolo.

Hrozba demisie

Zdá sa vám to absurdné? Nie je to jediná vec z batôžka absurdít, ktoré si na Slovensku za posledné týždne zažívame.

Smer rozohral hru o svojho prezidentského kandidáta takým spôsobom, dovolím si tvrdiť, že napokon už ani on netuší, kto ním nakoniec bude. A do toho ten Globálny migračný pakt OSN. Smer hovorí, že by Lajčáka bral za kandidáta na prezidenta, aj keď ten hrozí demisiou pri migračnom pakte. Zároveň by Smer bral za kandidáta aj Kubiša, ktorý hovorí, že ho vyzývajú rôzne osobnosti a Blanár zo Smeru hovorí, že by bol Kubiš prijateľným kandidátom pre Smer. Ak tomu nerozumiete, nie ste jediní na Slovensku.

Lajčák súži iba sebe

Ak vám to nestačí, stačí sa pozrieť na výroky Miroslava Lajčáka v roku 2015 pri migračnej kríze a  jeho kandidatúre na generálneho tajomníka OSN. Žiadne nezhody so Smerom nenájdete. Miroslav Lajčák patril k najtvrdším kritikom migračných kvót. Rozohratá hra Smeru o prezidentského kandidáta traumatizuje Slovensko už niekoľko týždňov. Ukazuje však dve veci. Po prvé personálne zúfalstvo najsilnejšej politickej strany, ktorá sa touto hrou defintívne vydala na cestu HZDS a SDKÚ. Po druhé Smer nám odkazuje  že politika nie je služba verejnosti a jeho vlastné mocenské partikulárne záujmy jednotlivcov v Smere sú viac ako obyčajný človek na Slovensku.

Miroslav Lajčák slúži iba sebe, Smer slúži iba k vlastnému prežitiu a začína pripomínať hada ktorý si požiera vlastný chvost. Navyše Smer hrá v prezidentskej kanidatúre Lajčákom aj Kubišom súčasne.

V tomto momente platí ešte jedna vec. Ak sa toho Miroslav Lajčák zúčastňuje vedome a aktívne, mal by odstúpiť okamžite, pretože zo Slovenska si robí dobrý deň a čaká, že mu to tu všetci zožerieme aj s navijákom.

(Autor je 1. podpredseda Národnej koalície)

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.