SMERUJE SLOVENSKO K REGISTROVANÝM PARTNERSTVÁM?

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková chce rovnosť majetkových práv osôb žijúcich v jednej domácnosti a taktiež im chce umožniť nahliadnutie do zdravotnej dokumentácie partnera

Foto tasr
Dátum 27.07.2020

BRATISLAVA 27. júla (TASR/extraplus.sk) – Je dôležité, aby bola rovnosť ľudí žijúcich v spoločnej domácnosti aspoň na úrovni majetkových práv. V príhovore k online podujatiu Dúhový Pride Bratislava to uviedla ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí). 

„Vnímam, že je dôležité, aby sme urobili zadosť aj nášmu záväzku, ktorý máme v programovom vyhlásení vlády,“ uviedla Kolíková. Ministerka tým narážala na kapitolu z vládneho programu, ktorá obsahuje zmienku o tom, že vláda SR zlepší legislatívu v oblasti majetkových práv týkajúcu sa osôb žijúcich v spoločnej domácnosti.

„Vnímam, že v rámci koalície môžeme mať na tú tému rozdielne názory. Na druhej strane si myslím, že sa nemôžem tváriť, že na túto tému názor nemám, a ako ministerka spravodlivosti k nej musím zaujať jasný postoj,“ doplnila. Kolíková v júni počas rozhovoru pre TASR pripustila, že koalícia sa môže pozrieť aj na nahliadnutie do zdravotnej dokumentácie pre osoby žijúce v spoločnej domácnosti.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.